Geri Dön

‘Birçok şeyden fedakarlık yaparak başarılı oldum’

‘Birçok şeyden fedakarlık yaparak başarılı oldum’

‘Birçok şeyden fedakarlık yaparak başarılı oldum’

Anadolu Ateşi'nde dans etmeye nasıl başladınız?
Önceden bir dans kariyerim yoktu. "Sultans of the Dance" ile başladı. Üç senedir dans ediyorum. Daha önceden profesyonel olarak mankenlik yaptım.
"Anadolu Ateşi"nin hayatınızdaki önemi ne oldu?
Bir kere hayatıma dans girdi. 24 saatimi dansa ayırmak zorunda kaldım. Üç senedir özel yaşantı, aile, kitap, sosyal yaşantım kalmadı. Ağırlığı dansa verdim.
"Karaoğlan" dizisine nasıl dahil oldunuz?
Dizinin yapımcıları en son temsili izlemeye geldiler. Yaklaşık 3 bin 500 adaydan Camoka rolü için seçildim.
"Karaoğlan" ve "Anadolu Ateşi"nde kötü adamları oynuyorsunuz. Bu sizi etkiliyor mu?
Hayır, etkilemiyor. Çünkü ben kendimi biliyorum. Bu benim yapmış olduğum bir görev ve iyi de yaptığıma inanıyorum. Bunun dışında ben iyi bir adamım.
Karaoğlan size ne kattı?
Hayatıma sevdiğim oyuncular girdi. Bunlar Sümer Tilmaç, Serdar Gökhan gibi isimler. Aramızda bir dostluk kuruldu. Bunun dışında geleceğe yönelik adımlarımda etkili olacaklar çünkü yaşantılarını, tecrübelerini anlatıyorlar bana.
Kendinizi en son ne zaman tam anlamıyla başarılı hissettiniz?
Bu dönem dönem oluyor ama "Sultans of the Dance"le yakaladığım dönem diyebilirim. O çizgi şimdi "Karaoğlan"la devam ediyor.
Sizin başarılı olmanızda nelerin etkisi oldu?
Birçok faktörün etkisi var. Asla tek başına başarılı olamazsınız. Hocalarımın da etkisi var ama herkes günde sekiz saat çalışırken ben 14 saat çalışıyordum. Bir sürü şeyden fedakarlık yaptım.
Başarı insanı çekici kılar mı?
Kesinlikle kılar. Siz değişmeseniz de statünüz gereği insanların size bakış açısı değişiyor.
Günde kaç saat çalışıyorsunuz? Yöntemleriniz neler?
Günde en az üç saati spor yapmak için kendime ayırıyorum. Bale, modern dans gibi çalışmalarım da provalar da oluyor. Yaklaşık sekiz saati buluyor çalışmam.
Beslenme ve uyku düzeninizi nasıl ayarlıyorsunuz?
Günde en az altı saat uyumaya dikkat ediyorum. Spor akademisi geçmişim olduğu için karbonhidrat ve protein dengesini ve nasıl beslenmem gerektiğini biliyorum.
Sizi başarılı ve diğerlerinden farklı kılan etmenler neler?
Hedef belirleyip o hedef doğrultusunda ilerlemek.
Hayatta işler sizin için hep iyi mi gitti?
Gitmediği zamanlar da oldu tabi. Sonuçta çok stres ve sıkıntı yaşadığım anlar da oldu. Ama insan kendiyle baş başa kaldığında yönünü çizip kendini tanımlayabiliyor. Ben bunların kendimi tanımlamamla üstesinden gelip mutluluk çizgisinde yol alıyorum.
Dünyaya yeniden gelseniz ne olurdunuz?
Eğer seçme şansım olsaydı baleyle başlardım. Çünkü şu anda dansa geçmişte başlamamış olmanın eksikliğini hissediyorum.
Gerçek ve sanal hayatta kahramanlarınız var mı?
Sanal kahramanım yok. Gerçek hayatta ise babam bana doğruluğu, dürüstlüğü ve çalışkanlığı aşıladı, bu yolda ilerlememi sağladı. Bu yüzden kahramanım babamdır.
Görünüşünüzde beğendiğiniz ya da beğenmediğiniz özellikler nelerdir?
Yanlış bir insana soruyorsunuz bence. Çünkü kendimle barışık ve pozitif bir insanım, o yüzden kendimi tam anlamıyla beğeniyorum.

Şimdi dizide oynuyor
Hasan Yalnızoğlu dans kariyerine "Sultans of the Dance" projesiyle başladı. Orada gösterinin simgelerinden biri haline geldi. Yalnızoğlu "Anadolu Ateşi" adıyla yola devam eden gösterideki rolünü sürdürüyor. Ayrıca kısa süre önce Kanal D’de başlayan "Karaoğlan" dizisinde de Camoka karakterini canlandırıyor.

Hayat felsefesi "mutlu olmak"
En son okuduğunuz kitap, dinlediğiniz CD ve izlediğiniz film nedir?
En son okuduğum kitap "Şibumi". Zara'nın albümünü çok severek ve beğenerek dinledim. En son izlediğim film de "Blade II"ydi.
İş ve özel hayatınızda nasıl giyiniyorsunuz?
Ben vücudumu ve estetiğimi ön plana çıkaracak her türlü kıyafete evet diyorum. Takım elbise de olabilir spor kıyafet de...
Arabanızın markası nedir?
Peugeot 206.
Hangi parfümü kullanıyorsunuz?
Emporio Armani.
En beğendiniz yazar ve oyuncular kimler?
Yazar olarak Doğan Cüceloğlu'nu beğeniyorum. Oyuncu olarak da yerlilerden Zuhal Olcay yabancılardan da Al Pacino ve Nicolas Cage.
En sevdiğiniz filmler neler?
Ben aksiyon filmlerini çok severim. Bu yüzden ilk film olarak "Matrix" diyorum. Bence gelmiş geçmiş en iyi film. Sonra da "Yüz Yüze / Face Off" geliyor.
Günlük yaşantınızda en sık hangi kelimeyi kullanıyorsunuz?
Şu aralar en sık "hocam" kelimesini kullanıyorum.
En büyük korkunuz nedir?
Hazırlıksız ölmekten çok korkarım.
Hayat felsefeniz nedir?
Mutluluk. Bunun için de gerekli olan şeyin var olduğuna inanıyorum. Sağlıklıyım her şeyden önce.Bakan Albayrak: Türk varlıklarına güvenenler ciddi anlamda kazandıHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan Davos Zirvesi'nin ikinci gününde önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak, "Türk varlıklarına güvenenlerin ciddi anlamda kazandığı bir süreç. 2020 yılı daha sakin geçen bir yıl olacak; küresel büyüme tahminleri üzerinde beklentilerin daha olumlu olduğu bir yıl. Bu olumlu bir gelişme. Tabi ki küresel istikrardan yana olduk" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber