Frida’nın ayak izleri

Dünyaca ünlü Meksikalı ressam Frida Kahlo’nun unutulmaz eserleri Vans’ın klasikleşen modelleriyle buluştu.

Frida’nın ayak izleri

Van Gogh, David Bowie, Mickey Mouse ve diğerleri... Vans’ın eserleri ve varlıklarıyla hayatlarımızı renklendiren isimlerin tasarımlarını ve tarzlarını yansıttığı koleksiyonları kendini yaratıcı şekilde ifade etmek isteyenlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Markanın bu özel iş birliklerinden doğan koleksiyonlarının son halkası “Vans Vault x Frida Kahlo” oldu.

Frida’nın ayak izleri

Vans Vault’un, sanatı ve markanın genelin dışındakilere olan bağlılığını kutlamak için tasarladığı ayakkabı koleksiyonu ikonik ressam Frida Kahlo’ya yapılmış bir saygı duruşu adeta. Kahlo’nun en çok tanınan self portrelerinden ve Meksika’dan ilham alan eserlerinden yola çıkan koleksiyon, sanatçının unutulmaz eserlerini Vans’in klasik siluetleriyle bir araya getiriyor. Meksika’nın mirasından oldukça etkilenen Frida Kahlo’nun kişilik, cinsiyet, sınıflar arası ayrımcılık ve ırk sorularının cevaplarını arayan, naif ve halk sanatı olarak adlandırılabilecek bir stili bulunuyor. Hayatı boyunca Amerika, Avrupa ve Meksika’da yaşayan ressamın ilk bakışta tanınan parçalarından oluşan koleksiyonda üç ikonik Vans modeli yer alıyor. Bunlar, Kahlo’nun self portresinin bulunduğu OG Sk8-Hi LX modeli, karpuz deseniyle kaplı OG Authentic LX modeli ve Kahlo’nun 1940 yılında yaptığı meşhur “Self-Portrait with Thorn Necklace and Hummingbird” isimli tablosunun yer aldığı OG Slip-On LX modeli. Fiyat aralığı 639 lira ile 779 lira arasında olan koleksiyonu,  Shopigo’dan satın almak mümkün.

 

Yoğun istek üzerine ikinci kez Harbiye'de arabesk geceTemmuz ayında Harbiye Açıkhava'da sahneye çıkan Cengiz Kurtoğlu ve Hakan Altun, yoğun istek üzerine önceki akşam Poll Production organizasyonu, Demirören TV medya sponsorluğunda gerçekleşen Turkish Airlines Harbiye Açıkhava Konserleri'nde bir kez daha sevenleriyle buluştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber