Geri Dön

Şimdiki zamanın hikayesi

Şimdiki zamanın hikayesi

Meclise bahar geldi

Bahar, doğanın bayramı. Bitmeyen bir canlanma seremonisinin başlangıcı. Doğanın bütün renkleri, güzellikleri göz önünde artık. Ağaçlar bir bir uyanırken, seralarda yetişen fideler de parkları, bahçeleri süslemeye başlıyor. Zengin bir floraya sahip Meclis’in halka açık olmayan “saklı bahçe” olarak da adlandırılan alanında çiçek ekilen yerler adeta göz kamaştırıyor, görsel bir şölen sunuyor.

Şimdiki zamanın hikayesi

Ankara güvercini

Ankara denildi mi akla Ulus Meydanı ve güvercinler geliyor. Meydandaki meşhur Ankara Zafer Anıtı’nın çevresini mesken tutan güvercinler ziyaretçilerin atacağı yemi beklerken, bazıları da kanat çırparak yemi hak etmek için şov yapıyor. Tarihi meydan her gün güvercinlerin bu şovuna sahne oluyor.

Şimdiki zamanın hikayesi

Sığınmacılara şefkat

Türkiye onlara, tutunacakları bir dal oldu; hayat oldu. Nasıl geçineceklerini kara kara düşünürken de, Türklerin merhametiyle, şefkatiyle karşılaştılar. İşte o ailelerden biri de Babur ailesi. Kilis’te yaşayan Türk vatandaşlar seve seve evlerini açtı Suriyeli bu aileye. Şimdi Babur ailesi, sıcak bir yuva bulmanın buruk mutluluğunu yaşıyor.

Şimdiki zamanın hikayesi

Güzel günleri bekliyorlar

Önce Esad’ın zulmüne uğradı Cinderes’te yaşayan siviller, sonra da DAEŞ’in. Bu da bitmedi, son olarak PYD/YPG’nin… Zeytin Dalı Harekatı sonrası yaşamın özgürleştiği, zulmün son bulduğu Cinderes’te halk hem sevinçli hem de endişeli; “Acaba bundan sonra her şey daha iyi olacak mı?” diye düşünen siviller, temkinli bir şekilde, gelecek güzel günleri bekliyorlar.

Şimdiki zamanın hikayesi

Ekmek kapısı balon

Gri ve puslu gökyüzünün yerini ışıldayan güneşe bıraktığı mevsim geldi çattı. Havalar ısındı, İstanbul’un sahil kesimleri de renklenmeye başladı. Kış uykusundan uyanan İstanbul’un güzel havasını fırsat bilen sakinler soluğu dışarıda alırken, ekmek parası peşindeki esnaf da kendini sokağa attı. İstanbul’a renk veren bir baloncu fotoğraf karesine böyle yansıdı.

Şimdiki zamanın hikayesi

Bisiklet turu

Bazı sokaklar vardır ki buram buram tarih kokar. Antalya’nın en eski yerleşimlerinden Balbey’in sokakları bu hissi yaşayabileceğiniz yerlerden. Eski yapılarıyla ünlü bu diyarın dar sokaklarında bir çocuk tekerleklerini renkli süslerle donattığı bisikletiyle tur atıyor.

Şimdiki zamanın hikayesi

Hiç bitmeyen sıkıntı su

Bundan tam 47 yıl önce İstanbul öyle bir su sıkıntısı yaşamış ki, hayat durma noktasına gelmiş; ama kısa sürede bu sorun çözülmüş ve şehrin dört bir yanına arazözlerle su dağıtımına başlanmış. Üstelik dönemin valisi Vefa Poyraz da su dağıtımında gözlemci olarak bizzat bulunmuş. YSE kuyusundan sağlanan ve dağıtılan günlük 60 ton klorlanmış su, büyük sıkıntı yaşanan semtlerdeki halkın içine su serpmiş.

Şimdiki zamanın hikayesi

Okur - Yazar

Cennetten bir köşe

Eşsiz maviliğin ortasında 15 kilometrekare boyutunda bir deniz kızı.Göz alıyor, gizli koylara davet ediyor... Burası, Yunan mitolojisine de konu olmuş, “denizkızı adası” olarak bilinen İtalya’nın meşhur Capri Adası. Okuyucumuz Yeşim Özpolat’ın çektiği fotoğrafta yeşille mavinin buluştuğu adada denizle uyum içinde yol alan tekneleri görüyoruz.

Şimdiki zamanın hikayesi

Okurlarımız için yeni bir köşe “Okur Çeker”. Çektiğiniz fotoğrafları bize yollamanız yeterli. Nerede ve ne zaman çekildi gibi kısacık bilgisi ile birlikte bunyaminaygun@gmail.comadresine bekliyoruz.

Doğum anında depreme yakalandılar! İşte o anlar...Elazığ'da yaşanan 6,8'lik deprem anında doğum ile ölüm korkusu aynı anda yaşandı. Deprem anında çekilen görüntülerde Malatya'da özel bir hastanenin doğumhanesinde deprem anında yenidoğan bebeğin sağlık kontrollerini yapan sağlık çalışanları yer alıyor. Sağlık çalışanlarının o anlardaki soğukkanlılığı ise görüntülere böyle yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber