Dünya
12.10.2014 - 15:03 | Son Güncelleme: 12.10.2014-15:08

Peşmerge'nin kadın yüzbaşısı öldü

Kerkük’te IŞİD mensuplarının top saldırısı sırasında yaralanan 7 aylık bir bebek annesi peşmerge komutanı 32 yaşındaki Rengin Yusuf, tedavi gördüğü hastanede öldü.

Sitene Ekle
 
Kurban Bayramı’nın birinci günü Kerkük’ün Dakuk ve Tuzhurmatu ilçesi sınırında peşmerge güçleri ve IŞİD mensupları arasında çatışma çıktı. IŞİD mensupları tarafından peşmerge mevzilerine yönelik havan topu saldırısında, 2’nci Kadın Peşmerge Taburu komutanlarından Yüzbaşı Rengin Yusuf, başına isabet eden şarapnel parçasıyla ağır yaralandı. Peşmerge taburunda keskin nişancı olduğu belirtilen Rengin Yusuf, Kerkük’teki bir hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Kadın Yüzbaşı Rengin Yusuf’un dün hayatını kaybettiği açıklandı.
 
7 AYLIK KIZI VARDI
 
Peşmerge Kadın Gücü 2’inci Taburu’nda görevli Yüzbaşı Rengin Yusuf’un cenazesinin memleketi Süleymaniye’nin Kelekin mezarlığında toprağa verildiği belirtildi. Evli ve 7 aylık bir kız bebek annesi olduğu kaydedilen Rengin Yusuf’un eşinin de cephede peşmerge olduğu bildirildi. Rengin Yusuf’un peşmerge kadın güçlerinin savaşta hayatını kaybeden ilk personeli olduğu belirtildi. IŞİD’in Kürdistan Bölgesine saldırmasının ardından Kürdistan Yurtseverler Birliği’ne bağlı kadın peşmergeler de aktif olarak savaş cephesine gitmişti.
 

Yetenekli çocukları keşfetmek için bunlara dikkat!


Bilgi YarışmasıEşref Saati adlı dizide "Terzi Yadigar" karakterini canlandıran oyuncumuz hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Hangisi kargo grubunun seslendirdiği şarkıdır?
    ©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.