İstanbul

Yerel Haber
06 Ekim 2017 - 18:19

Prof. Dr. Kamil Yalçın Polat: “Naim Süleymanoğlu'na Çok Başarılı Bir Karaciğer Nakli Yaptık”

IHA

Prof. Dr. Kamil Yalçın Polat, Dünya ve Olimpiyat şampiyonu milli halterci Naim Süleymanoğlu’nun ameliyatının başarılı geçtiğini ve durumunun iyi olduğunu açıklayarak, “Ameliyat yaklaşık 8 saat sürdü. Her şey planladığımız gibi oldu” dedi.
Dünya ve Olimpiyat şampiyonu milli halterci Naim Süleymanoğlu’nun Memorial Hastanesi’nde yapılan karaciğer nakli ameliyatı başarıyla tamamlandı. Operasyonu gerçekleştiren Prof. Dr. Kamil Yalçın Polat, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Sizlere mutlu haber paylaşmak için buradayız. Milli kahramanımız yoğun bir tedavi sürecindeydi. Karaciğer yetmezliği ile karşı karşıya kalmıştı. Daha önce karaciğer yetmezliği siroz hastalığı vardı. Ancak son 15 günde ani gelişen bir tablo gelişti. Yaklaşık 1 hafta hastaneye aldık. Yoğun bir tedaviden sonra karaciğer nakli yapmamız gerekiyordu. Bunun için hazırladık. En ideal şartı ve zamanı ayarladık. Bu süreç içerisinde kadravra donör adayı bekledik. Çok şükür onlarda oldu. Gün bugündü. Çok başarılı bir karaciğer nakli yaptık. Yaklaşık 8 saat sürdü. Her şey planladığımız gibi oldu. Kendisi şu an çok iyi. Bir müddet daha yoğun bakımda kalacak” diye konuştu.“Naim tüm milletimizin emanetiydi”
Tedavi sürecinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve devlet büyüklerinin yakından ilgilendiğini söyleyen Polat, “Naim tüm milletimizin emanetiydi. Müjdeli haberi vermek istiyoruz. Naim şu anda çok iyi. Bundan sonraki süreci de atlatacak. Naim başarılabilecek zor şeyleri başardı. Ekibime ve hastane yönetimine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Polat, ayrıca karaciğerini veren kişinin de durumunun iyi olduğunu açıkladı.

İstanbulYerel Seçim Sonuçları

İstanbul Hava Durumu

19°CŞİMDİPAZAR
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.