Dünya
06.01.2016 - 08:04 | Son Güncelleme: 06.01.2016-8:05

Putin'in çirkin Türkiye planı: Kan dökmek istiyor

Suudi Arabistan ve İran arasındaki mezhep eksenli restleşmelerle beraber gerilimin doruğa ulaştığı Ortadoğu coğrafyasında sular ısınmaya devam ediyor. Sınırlarımızı ihlal eden Rus jetinin düşürülmesinin akabinde bir çok alanda Türkiye ile ilişkilerini sınırlayan Rusya'nın son hamlesi işlerin ne kadar çirkin bir hal aldığının göstergesi. Rusya lideri Putin, iddiaya göre Türkiye’ye gizli operasyon komandolarını göndermeyi planlıyor.

Sitene Ekle

Rusya Federal Güvenlik Servisi'ne yakınlığıyla tanınan 'Your news wire' adlı haber ve istihbarat sitesinde yer alan habere göre FSB, Türkiye ve ABD topraklarında gizli askeri operasyonlar yapmak için Rus Meclisi üyelerine bir öneri raporu sundu.

Akşam'ın haberine göre Putin'in direktifiyle hazırlanan ve akıl almaz iftiraları gerekçe gösteren raporda 'gizli ordu' diye tanınan Rus özel operasyonlar birliği 'Spetsnaz' komandolarına Türkiye topraklarında gizli operasyon yapılması için kanuni yetki verilmesi isteniyor.

HEDEF KAOS ORTAMI OLUŞTURMAK

İzin çıkması halinde daha önce de Ukrayna gibi ülkelerde görev alan gizli ordu üyeleri Türkiye'de kaos yaratacak eylemler planlayacak.

Raporda Putin'in Türkiye'nin hava sahasına giren Rus uçağını düşürmesinden sonra takındığı tavırlar ve iftiralar bahane ediliyor. Türkiye'nin DAEŞ'e destek sağladığı yalanına sığınıp Rusya'nın bu tehdit karşısında topraklarımızda gizli operasyon yapılması yetkisi isteniyor. Rusya daha önce de mesnetsiz iddialarla DAEŞ'e destek konusunda Türkiye'yi suçlayarak DAEŞ petrollerini satın aldığını iddia etmiş ancak bu iddia hem Irak merkezi yönetimi hem de ABD tarafından yalanlanmıştı.

KAN DÖKEN ORDU

Spetsnaz birlikleri dünyada kanlı sabotaj, stratejik merkez ve askeri karargahlara saldırı, terör örgütlerini destekleme gibi faaliyetleriyle biliniyorlar. Rusya askeri istihbarat birimine bağlı çalışan Spetsnaz daha önce Afganistan, Pakistan ve Beyrut'ta çok sayıda sivilin hayatına mal olan operasyonlarla adını duyurdu.

Rusya'nın Çeçenlerle savaşında da yer alan birlikler Moskova Tiyatrosu baskını ve Beslan Okul Katliamı gibi örneklerle de bilindiği üzere eylemlerini sivil, çocuk ayrımı yapmadan sonlandırıyor.


Bilgi YarışmasıVerilenlerden hangisi kanatlı bir hayvan değildir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Türkiye'de kuzeyden esen rüzgâra ne denir?
    ©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.