Dünya
01.04.2015 - 14:14 | Son Güncelleme: 01.04.2015-15:17

Rehine krizini dünya böyle duydu

İstanbul'daki Adliye Sarayı'nda savcı Mehmet Selim Kiraz ve iki militanın ölümüyle sonuçlanan rehine krizi dünyanın önde gelen basın ve yayın kuruluşlarında geniş yer buldu.

Sitene Ekle

BBC: Savcı rehine krizi kanlı bitti

Adliye Sarayı'nda savcıyı rehin alan iki militan ve savcı hayatını kaybetti. Berkin Elvan davasının savcısı Mehmet Selim Kiraz kafasına silah dayanarak dün rehin alınmıştı. Başbakan Ahmet Davutoğlu, militanların avukat kılığında Adliye Sarayı'na girdiğini açıkladı. Hükümet, güvenlik endişesiyle rehine krizi sırasında canlı yayın yasağı getirdi.

CNN: Rehine krizinde 2 militan öldürüldü, savcı hayatını kaybetti

Adliye Sarayı'nda rehin alınan savcı hayatını kaybederken; iki militan da öldürüldü. 6 saat süren bekleyişin ardından polisle çatışmaya giren iki militan öldürüldü.

Telegraph: Rehin alınan savcı hayatını kaybetti

Aşırı solcu militan grup tarafından ofisinde rehin alınan savcı, hayatını kaybetti.

Mehmet Selim Kiraz, Gezi Parkı olayları sırasında kafasına gaz fişeği isabet ederek yaralanan ve daha sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan davasının savcısıydı. Kiraz, DHKP-C örgütü üyeleri tarafından rehin alınmşıtı.

Independent: Rehin alınan savcı ve iki militan öldü

Savcı ve onu rehin alan komunist örgütün iki militanı hayatını kaybetti.

Devrimci Halk Kurtuluş Cephesi Örgütü üyeleri olduğu sanılan iki militan Gezi Parkı olaylarında yaralanan ve daha sonra hayatını kaybeden gencin intikamını almak için davaya bakan savcı Mehmet Selim Kiraz'ı rehin almıştı.

New York Times: Rehineyi kurtarma baskını ölümle sonuçlandı

İstanbul'daki Adliye Sarayı'nda saatlerce rehin tutulan savcı, özel timin savcıyı kurtarmak için binaya hücum etmesinin ardından hayatını kaybetti. Baskında militanlar da hayatını kaybetti. Riskli baskın militanlarla yapılan ve saatler süren müzakerelerin ardından başladı.

Basın toplantısında konuşan İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altinok, polisin rehinenin bulunduğu odadan silah seslerinin gelmesi üzerine baskının başladığını açıkladı.

France 24: Rehin krizinde savcı hayatını kaybetti

İki militan tarafından İstanbul Adliye Sarayı'ndaki odasında rehin alınan savcı hayatını kaybetti. Militanlar da polisle girdiği çatışmada öldü. Savcı Mehmet Selim Kiraz, 2013 yılında Gezi Parkı protestoları sırasında başına gaz fişeği isabet ederek yaralanan ve daha sonra hayatını kaybeden gencin davasını araştırıyordu.


Bilgi YarışmasıPizzasıyla ünlü ülke hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    1997'de Eurovision'da 3. olan Şebnem Paker'in söylediği "Dinle" şarkıyı kim yazmıştır?
    ©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.