Pazar

25.11.2018 - 08:15 | Son Güncelleme: 25.11.2018-8:15

Renkli oyunlar

- Kahramanmaraş’ta düzenlenen Uluslararası Avasım Türk Oyunları, Türk dünyasından birçok sporcunun katılımıyla nefes kesen gösterilere sahne oluyor. Türk geleneklerini yaşatmak amacıyla düzenlenen festivalde yakaladığı enstantaneyi bizimle paylaşan okuyucumuz Uğur Tüney’in fotoğrafında kılıçla karpuz kesen sporcunun becerisi görülüyor.

Sitene Ekle

Bünyamin Aygün - Şimdiki zamanın hikayesi

Tarihe yolculuk

- İstanbul’a gelen yerli yabancı turistin ilk durak yerlerinden biridir Eminönü. Asırlara tanıklık eden çarşıları, camileri, tarihi dükkanları ile adeta bir film setini andırır.Bir akşamüzeri foto muhabiri arkadaşımız Ozan Güzelce’nin     çektiği bu kare insanı adeta tarihte yolculuğa çıkarıyor. 

“Ayıp oluyor kavga etmeyin”

- Babun olarak da bilinen Habeş maymunları sosyal oldukları kadar kavgacı hayvanlardır. Birbirlerine son derece bağlı olan babunlar, gün boyu birbiriyle hem oynar hem kavga ederler. Muhabirimizin Bursa Hayvanat Bahçesi’nde çektiği fotoğrafta, kavga eden iki maymunun arasına giren minik bir babun, “Ayıp oluyor arkadaşlar kavga etmeyin” dercesine kavgayı ayırıyor.

Mangala çekişmesi

- Mutluluğun mekanı da zamanı da olmaz derler. İster Avrupa, İster Amerika ister Afrika’da olun, gönlünüzden geçtiği gibi eğleniyorsanız mekanın pek de önemi kalmıyor. Tanzanya’nın Zanzibar adasında şehirle özdeşleşen meşhur tahta kapıların önünde Mangala adı verilen oyunu oynayan iki arkadaşın mutluluğu böyle yansıyor objektife.

Stilleriyle başkaldırıyorlar! 

- İran’da yaklaşık 40 yıldır baskıların ve yasakların gölgesinde ezilen kadınlar toplumsal yaşamda kendilerine çizilen sınırları zorlayarak yaşıyor. Birçok rengi giymeleri dahi yasaklanan ülkede kendi modasını yaratan kadınların aşırı makyajlı, yüksek topuklu ve bol aksesuarlı stilleri adeta bir başkaldırıyı ifade ediyor.

Öğretmen kandil gibidir

- “Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir” sözü ne güzel söylenmiş. Her yıl kutlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Milliyet arşivinden aldığımız bu fotoğrafta, 1971 yılında kara tahtalı günlerde öğrencilerine ders veren bir öğretmen görüyoruz.


İtfaiyenin telefon numarası kaçtır?
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.