MEHMET TEZ - MESUT YILMAZ


Pop müziğinin dünyaca ünlü yıldızı Rihanna, Bonus Card ev sahipliğinde Turkcell Kuruçeşme Arena’da konser vermek için dün öğle saatlerinde İstanbul’a geldi.  Ünlü şarkıcı Kuruçeşme Arena’da verdiği konserde İstanbullu hayranlarına unutamayacakları bir gece yaşattı. 

Yapmış olduğu albümlerle satış rekorları kıran ve farklı giyim tarzıyla da modaya yön veren ünlü pop yıldızı İstanbul’a gelişinde rahat kıyafetleriyle dikkat çekti. Kapişonlu mont, siyah tayt ve oldukça yıpranmış olan bot giyen Rihanna kafasını kapattığı kapişonunu da hiç indirmedi.

Korumasız geldi
Makyajsız haliyle objektiflere yansıyan Rihanna, kendisine yöneltilen soruları gülümseyerek geçiştirirken gözlüğüyle de yüzünü gizlemeye çalıştı. Türkiye’ye gelen yabancı konukların aksine korumasız olarak İstanbul’a inen Rihanna, İstanbul’a 60 kişiden oluşan kalabalık bir sahne ekibi ve 18 bavulla geldi. Havaalanından oteline geçiş yaparken sahil yolunu tercih eden yıldız bu sırada İstanbul boğazını görme fırsatını da buldu. 

Rihanna’nın akşam Kuruçeşme Arena’da verdiği konserde yaklaşık 10 bin kişi vardı. 21.30’da başlayan konser yaklaşık iki saat sürdü. Konser nedeniyle Kuruçeşme Arena bugüne kadar ki en kalabalık günlerinden birini yaşadı. İzleyiciler arasında ünlü şarkıcının saç stilinde pek çok kadın hayranı da vardı. 

Hayranlarıyla sohbet eden ünlü şarkıcı sık sık İngilizce, “İyi eğleniyor muyuz?” diye sordu. Sahnede yaklaşık 10 dansçı ve bir o kadar da müzisyen vardı. Şarkı aralarında daha önce hazırlanan videolar dev ekranlara yansıtıldı.  Rihanna konser ve seyirciden çok memnun kaldığını belirterek yeniden İstanbul’a gelmek istediğini kaydetti. 

Yarın Türkiye’den ayrılacak olan Rihanna’nın konaklama sponsorluğunu Beşiktaş Akaretler’deki W Otel üstlendi. Rihanna Oteli’ne giriş yapmadan önce otelde hummalı bir hazırlık vardı. Yoğun güvenlik önlemlerinin ve hummalı bir çalışmanın yapıldığı otelin her yer titizlikle temizlendi. Hatta otelin önündeki amblem bile silindi. Otelde K9 köpekleriyle bomba araması da yapıldı. Rihanna 13.30 sıralarındaz geceliği 10 ben euro olan E-WOW Suit’inde kalacağı otele girdi.

Mini elbise satın aldı
Ortaköy’de  Mia Mensa Restaurant’a giden ünlü şarkıcı ekibiyle birlikte yemek yedi. Rihanna’nın “gnocchi al gorgonzola”, kıymalı makarna ve kalamar yediği, yanında da kola içtiği öğrenildi. Daha sonra yine oteline dönen Rihanna, akşam üzerine otelin yanındaki üç mağazayı ziyaret etti ve kendisine krem rengi mini bir elbise satın aldı. Rihanna’yı alışveriş ederken görenler yoğun ilgi gösterdi. Yoldan otomobille geçenler korna çaldı, tezahüratta bulundu. Rihanna hayranlarını el sallayarak selamladı.