Ege

26.04.2011 - 02:30 | Son Güncelleme: 26.04.2011-23:51

Saidi de okula gidecek oyunlar oynayabilecek

Manisa’da yaşayan Hafize Aydın (28) ile Hayrullah Aydın’ın (31) oğulları 7 yaşındaki Saidi Nursi Aydın, 4 yaşındayken Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde kalbinden ameliyat edildi

Sitene Ekle

İZMİR DHA

7 yaşına geldiğinde yine aynı hastanede Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Öztekin Oto tarafından yapılan “Ekstra Kardiyak Fanton” ameliyatıyla normal yaşama döndürüldü.
Türkiye’de 10 yıl önce yapılmaya başlanan bu ameliyatı ilk gerçekleştiren doktorlar arasında bulunan Prof. Dr. Oto, bu operasyonla kalbin sağ bölmesini iptal edip sadece sol karıncık ve sol kulakçığın temiz kanı pompalayan tek bölme haline getirildiğini belirtti.

Kardeşiyle büyüyecek
Fabrika işçisi olan Hayrullah Aydın ile eşi Hafize Aydın, Saidi’nin yeniden sağlığına kavuşmasını sağlayan doktorlarına teşekkür ederek, “İki çocuğumuz var. Saidi’yi gelecek yıl okula yazdıracağız. Yaşıtları gibi normal yaşama dönebileceği, 3 yaşındaki kızımız Elif Naz ile birlikte büyüyeceği için çok mutluyuz” dedi.


Etiketler:
Ormanın küçüğüne ne denir?
©Copyright 2011 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.