Manisa

Yerel Haber
12 Nisan 2018 - 13:56

Sarıgöl'de Öğrenciler 'Koca Seyit' Oyununu İlgiyle İzledi

IHA

Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde, Çanakkale kahramanı Seyit Onbaşı’nın anlatıldığı "Koca Seyit" isimli tiyatro oyunu öğrenciler tarafından beğeniyle izlendi.
Sarıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün organize ettiği tek perdelik "Koca Seyit’’ tiyatro oyunu sabah lise öğrencileri, öğleden sonra ise ortaokul öğrencileri için sahnelendi. Sarıgöl Belediye Düğün Salonu’nda İsmail Gülnar Tiyatrosu tarafından sahnelenen oyuna öğrenciler büyük ilgi gösterdi.
Soluksuz izlenen oyun sonrası öğrenciler başarılı tiyatrocuları ayakta alkışladı. Sarıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıç, öğrencilerin tiyatro kültürünün almalarının önemli olduğunu belirterek, "Öğrencilerimizin kültürel ve sanatsal etkinliklerini geliştirmek amaçlı tiyatro etkinliğine öncülük ettik. Bu tür etkinlikler devam edecek. Çanakkale savaşında 276 kilogram ağırlığındaki top mermisini tek başına kaldırıp, topun namlusuna koyarak savaşın kaderini değiştiren Koca Seyit’in köyüne döndükten sonra yaşanan olayları anlatan bir oyundu. Zaman zaman duygu dolu anlar yaşadık" dedi.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.