Cumartesi

20.08.2011 - 02:30 | Son Güncelleme: 20.08.2011-2:30

Sedef Adası’nda Akdeniz tatları

Elio Sedef’in vaadi, İstanbul’dan ayrılmadan güney sahillerindeymiş gibi hissettirip lezzetli bir akşam yemeği sunmak

Sitene Ekle

KORAY BAŞPINAR

Son dönemlerin ilgi çeken yerlerinden biri haline gelen İstanbul’un Prens Adaları’nın yerleşime açık en küçüğü olan Sedef Adası’nda yeni bir restoran hizmete girdi. Deniz ürünleri ve Akdeniz mutfağından örnekler sunan Elio Sedef’te dans performansları, gece eğlenceleri ve beach party’lere kadar birçok aktivite bulmak mümkün.


Elio Sedef’in işletmecisi Ruhsim Samanlı

* Elio Sedef bu yaz açıldı. Biraz açılış hikayesinden bahsedelim...

Sedef Adası sit alanı olduğu için var olan mekan üzerine bir makyajlama yapıldı. Servis ve mutfakta kullanılan tüm ekipman yenilendi. Beach kısmı yeniden düzenlendi ve yüzer iskele eklendi. Müzik sistemi tamamen değiştirildi, canlı müzik ve DJ performansları başladı. Tarifeli seferler için Elio Sedef teknesi alındı. Ayrıca sürat motoru ve iki tane şişme bot ile ulaşım kolaylaştırıldı.

“Menüyü oluşturuken üç farklı seçenek hazırladık“

* Mekana ulaşım nasıl sağlanıyor?

Elio Sedef’in Kartal ve Büyükada’dan 90 kişilik tarifeli bir teknesi var. Ayrıca Mavi Marmara ve İDO Şehir Hatları’nın Kabataş, Kadıköy ve Bostancı’dan Büyükada’ya seferleri mevcut. Büyükada’ya gelen misafirlerimiz buradan Elio Sedef teknesi ile restoranımıza ulaşabiliyor. Özel teknesi olan misafirlerimiz için de tonozlarımız var.

* Menüyü oluştururken hangi mutfaklardan yararlandınız? En çok tercih edilen yemekleriniz neler?

Üç farklı menü hazırladık. Bir balıkçı konseptimiz var; mezeler, ara sıcaklar ve taze balıklarımız bulunuyor. Deniz mahsulleri ağırlıklı Akdeniz mutfağımız var. Aynı zamanda bir de suşi menümüz bulunuyor; Quick China Nişantaşı’nın suşilerini Elio Sedef’e taşıdık.

* Restoranda ne tür müzikler dinleyebiliriz?

Elio Sedef’te gündüz daha çok lounge ve İtalyanca-Fransızca ağırlıklı müzikler çalıyoruz. Akşama doğru ise ritim biraz hızlanıyor. Cuma günleri de Kübalı Havana Salsa grubu sahne alıyor. Cumartesi-pazar 17.00-19.00 arasında ‘beach party’ var. Ayrıca cumartesi akşamları 11.00’den sonra mekan kulübe dönüyor. Bunun dışında 50 kişiye kadar hizmet veren bir beach ve beach bar oluşturduk, bunun dışında hafta sonları DJ performansları oluyor.
Şehre yakın ama bir o kadar da sakin

* Sedef Adası’nın son zamanlardaki yükselişi hakkında ne düşünüyorsunuz? İnsanlar burayı nasıl keşfetti?

Aslında İstanbullular tarafından yeni yeni keşfedilen bir alan Sedef Adası. Bunun nedeni, İstanbul’daki deniz ulaşımının yeterince olmayışı. Biz kendi mekanımızda bunu müşterilerimize özel teknemizle sağlayabiliyoruz. Bunun dışında kaliteli servis, kaliteli hizmet verdiğiniz zaman misafirler sizi keşfediyor. Ayrıca Sedef Adası dünyada az bulunur özelliklere sahip bir ada. Bunun sebebi ise, şehre bu kadar yakın olup aynı zamanda şehrin kaosundan uzak bir alan olmasıdır. Adada sadece 70 hane ve iki işletme yer alıyor. Bu da, bu bakirliğin korunmasına yardımcı oluyor. Ada sit alanı içinde olduğu için herhangi  bir inşaat yapılması durumu da söz konusu değil, dolayısıyla doğal güzelliklerini koruyan bir adadır Sedef adası.
 


Etiketler: Havana
©Copyright 2011 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.