Konya

Yerel Haber
08 Mayıs 2015 - 12:43

SELÇUK, 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MEZUNLARINI UĞURLUYOR

IHA

Selçuk Üniversitesi (SÜ) 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı mezuniyet törenleri, Turizm Fakültesi ile başladı.
Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen mezuniyet törenine Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akif Çukurçayır, dekanlar, meslek yüksekokulları ve yüksekokulların müdürleri, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.
“TURİZM FAKÜLTESİ ARTIK RÜŞTÜNÜ İSPAT EDİYOR”
Törenin açılışı konuşmasını yapan Dekan Prof. Dr. Mehmet Akif Çukurçayır, “Turizm Fakültemizin bu yıl ikinci kez mezun veriyor olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Bugünün elbette ki çok özel bir anlamı var. Çünkü Turizm Fakültemiz artık rüştünü ispat ediyor ve turizm sektörüne değerli elemanlar kazandırıyor. Fakültemiz turizm sektöründe söz sahibi olmak ve etkili işler yapmak adına büyük çaba göstermektedir” dedi.
“BAŞARILI BİR İNSAN OLMAK AYRICALIKTIR VE ÇABA İSTER”
Sözlerinde aileler ve öğrencilere de seslenerek devam eden Prof. Dr. Çukurçayır, “Özenle ve zorluklarla yetiştirdiğimiz evlatlarınızın istikballeriyle ilgili bir korku duymayın. Bugüne kadar onlar yaptıkları işlerle hep bizim takdirimizi kazandılar, hedefleri için zamanı ve olanakları çok iyi planladılar. Evlatlarınızla gurur duyabilirsiniz. Siz değerli öğrencilerim, şunu hiçbir zaman unutmayın ki dürüst, çalışkan ve üretken insan bir değerdir. Kendinize arkadaşlarınıza, ailenize inanın, güvenin, gelecekten korkmayın, zorluklarla mücadele etme gücünüzü hiç kaybetmeyin. Biliyorsunuz ki iyi ve başarılı bir insan olmak ayrıcalıktır ve çaba ister” diye konuştu.
“ENERJİMİZİ YÜKSEK, TURİZMCİ RUHUMUZU DİRİ TUTALIM”
Ardından mezun öğrenciler adına konuşmayı ise fakülte birincisi Ersin Aziz yaptı. Sözlerine öğretim üyelerine teşekkür ederek başlayan Aziz, “Bizler sizden yalnızca akademik anlamda disiplini, sorgulamayı ve eleştirel düşünceyi öğrenmedik, hoşgörüyü, özgürlüğü, mesleğin inceliklerini de öğrendik. Sizlere çok teşekkür ediyoruz. Kıymetli arkadaşlarım, bizler farklı zorluklardan ağır sınavlardan geçerek bu günlere geldik. Bundan sonra da enerjimizi yüksek, turizmci ruhumuzu diri tutarak istihdam koşullarımız ne olursa olsun çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
KEPLER HAVAYA
104 öğrencinin diploma aldığı mezuniyet töreninde açılış konuşmalarının ardından müzik dinletisine yer verildi. Ardından Fakülte birincisi Ersin Gazi, ikincisi Aybegüm Nevruz Önal ve üçüncüsü Seçil Altay’ın teşekkür belgesi ve diplomalarını Fakülte Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akif Çukurçayır’ın elinden aldı. Öğrenciler sırasıyla öğretim üyelerinin elinden diplomalarını alarak hep birlikte keplerini havaya fırlattı ve mezuniyet coşkusunu doyasıya yaşadı. Öğrenciler mezun olmanın hüznünü ve sevincini yaşarken aileleri de onları yalnız bırakmadı.

KonyaYerel Seçim Sonuçları

Konya Hava Durumu

0°CŞİMDİÇARŞAMBA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.