“Fotoğraf”ın hala basılı olanı güzel!

Eklenme Tarihi10.11.2014 - 0:00-Güncellenme Tarihi10.11.2014 - 1:15
Fotoğrafa gönül vermiş herkes için basılı fotoğrafın değeri çok büyük. Aslında sadece fotoğrafa gönül vermeye gerek de yok.  Anılarını seven ve onları doğru şekilde saklama taraftarı olanlar da aslında basılı fotoğraf sevdalısı.  Ancak hayat artık sandığımızdan da hızlı akıyor. Bu hızlı akışta anı fotoğraflamak,  iyi kareler yakalamaya odaklanmak ön planda… Peki ya fotoğrafladığımız anların, karelerin baskısını alabilmek fotoğraf aşkımızın neresinde kalıyor? Benim için en az güzel ışığı yakalayabilmek kadar değerli. Doğrusunu söylemek gerekirse fotoğraflarımın baskısını alabilmenin giderek kolaylaşıyor olduğunu görmek, kolaylaşırken kalite ve hızın da arttığını görmek oldukça sevindirici.
 
Geçtiğimiz hafta,  Canon’un yeni pazara sunduğu, fotoğrafçıları kalbinden vuracak ürünü Sosyal Printer’larını  deneyimlediğim adrenalin dolu Land Rover etkinliğine katıldım. Etkinlikte artan sosyal medya kullanımı ile senkronize edilmiş harika bir baskı keyfi yaşadım.  Land Rover’la ile Off Road’ın inceliklerini öğrenirken Karadeniz kıyılarında enfes fotoğraflar çekip onları hem sosyal medyada paylaşmanın hem de yeni Sosyal Printer’lar sayesinde doğrudan buluttan baskı alabilme keyfini yaşadık. Yaşadığımız heyecanlı dakikaları, muhteşem manzaraları, Off Road bitiminde printerlardan ‘’sıcak sıcak’’ çıkmış olduğunu görmek çok keyifliydi. İşin açıkçası, yaşadığınız anların heyecanı bitmeden baskı sonucuna kolayca ulaşabilmek bu printerların en güzel yanı.  
 
Canon PIXMA MG7550, MG6650 ve MG5650 isimli yazıcı serisi özellikle akıllı cihazlarından ayrılamayanlar için düşünülmüş. Gelişmiş PIXMA  Cloud Link sayesinde Facebook, Twitter ve çevrimiçi fotoğraf albümlerinden saniyeler içerisinde fotoğraf baskısı alabiliyoruz. Google Drive, OneDrive ve Dropbox gibi bulut hizmetlerine belge baskı/tarama yapabiliyoruz. Bunların hepsini yapabilmek içinse kocaman bir PC’ye ihtiyacımız olmaması harika. Akıllı cihazınıza Canon’un PIXMA/MAXIFY Printing Solutiouns uygulamasını indirmek, baskı alabilmek için hazırsınız demek anlamına geliyor.  10X15 cm’lik bir fotoğrafa 21 saniyede kavuşabiliyorsunuz. 
 
Fotoğraf demek anı saklamak demekse, bence saklamanın en güzel yolu onu ‘’anı soğutmadan’’ baskıya gönderebilmek ve 21 saniyede duvarlarınızda sergileyebilmeye hazır sıcacık bir fotoğraf baskısı olarak görebilmekten geçiyor. Dijital çok güzel, ancak baskı hala hem daha sıcak hem de pek kıymetli. 
 
sevdaserbest1@gmail.com
 
@sevdaserbest
 
 
Etiketler