Milliyet Tatil

31.07.2018 - 08:07 | Son Güncelleme: 31.07.2018-10:48

Şili'den Paskalya adası için kısıtlama

Paskalya Adası, kuşkusuz dünyanın en gizemli yerlerinden biri. Anakaraya 3.686 kilometre uzaklıktaki Paskalya adasında artan turist sayısı nedeniyle refah dengesinin bozulmasının önüne geçmek için yetkililer bölgeye girişleri sınırlandırma kararı aldı.

Sitene Ekle

Güney Amerika ülkesi Şili, dikkat çeken bir karara imza attı. And Dağları boyunca denize paralel uzanan ülkede çok sayıda turistik bölge bulunmakta. Ancak Şili'nin turistik noktaları anakara ile sınırlı değil. Şili topraklarından tam 3.686 kilometre uzaklıktaki Paskalya Adası, ülkenin dünyaca ünlü yerlerinden biri.

19. yüzyılda Şili tarafından alınan bölgede büyük oranda yerli halktan insanlar yaşamakta. Ancak son yıllarda bölgeye turistik amaçlarla gelenlerin sayısında da belirgin bir artıl yaşanıyor. Bu artışın kontrol edilebilir seviyenin üstüne çıkması belediye yetkililerini harekete geçirdi.

Belediyenin aldığı karara göre bundan böyle turistlerin adada kalış süreleri 30 günle sınırlandırılıyor. Öte yandan Paskalya Adası'nda yaşamak isteyenlerden yerli halkla akrabalıklarını kanıtlamaları istenecek.


Gecekondu hangi takımın grubudur?
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX