İstanbul

Yerel Haber
11 Kasım 2015 - 00:40

ŞİRKETLERİN ÖMRÜNÜ UZATACAK FORMÜLLER İÇİN SEKTÖRLER ZİRVESİ YAPILACAK

IHA

Türk iş dünyası, MÜSİAD’ın bu yıl ilk kez hayata geçireceği Vizyoner’15 Sektörler Zirvesi’nde sürdürülebilir iş ve ekonomi projeksiyonuyla yeni bir rota çizmeye hazırlanıyor.
’Sektörler Geleceğini Arıyor’ hedefinden hareketle geliştirilen ve ’Gelecekle İş Yapmak’ mottosuyla sektör liderlerini ağırlayacak olan zirve, 18-19 Kasım 2015 tarihlerinde WOW Hotel Yeşilköy’de gerçekleşecek. Zirvede ’Gelecekte Yeni Pazarlar’, ’Gelecekte Yeni Sektörler’, ’Gelecekte Teknoloji’, ’Gelecekte İnsan Kıymetleri’ ve ’Gelecekte Markalaşma’ konuları masaya yatırılacak. Zirveye Türkiye’nin en önemli yöneticilerinden olan Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Ülker, TAV Havalimanları Holding CEO’su Dr. M. Sani Şener, THY Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil, CarrefourSA Genel Müdürü Mehmet Tevfik Nane, RenaultMais Genel Müdürü İbrahim Aybar, Twitter Küresel Kamu Politikalar Başkan Yardımcısı Colin Crowell, Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Ali Yülek, Ziraat Katılım Bankası Genel Müdürü Osman Arslan, Turkcell CEO’su Kaan Terzioğlu, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. A. Arif Ergin, Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci, Sabiha Gökçen Havalimanı İnsan Kaynakları Direktörü Ahmet Hakan Arslan, eski Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Beşir Atalay, Türk Telekom Grubu İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Bahattin Aydın, Küçükler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük, Pankobirlik Başkanı Recep Konuk, Ekonomi Bakanlığı Markalaşma ve Ar-Ge Destekleri Daire Başkanı Mehmet Ali Kılıçkaya konuşmacı olarak katılacak. Oturumların moderatörlüğünü ise Ekonomi, Yönetim ve Finans Danışmanı Hikmet Baydar, İstanbul Medipol Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kerem Alkin, Altınay Robot Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Altınay, İletişim Profesyoneli Ali Saydam ve Marka Konseyi Başkanı Güven Borça yapacak.
Yurt içi ve yurt dışında 11 binden fazla üyesiyle Türkiye’nin en etkin ve büyük oluşumlarından biri olan MÜSİAD, değişen dünyada yeni iş olanaklarını ve stratejilerini Vizyoner’15 Sektörler Zirvesi ile tartışmaya açıyor. Geleceğin bilinmezliğini fırsata çevirmek, yenilikçi vizyonlarla şimdiden büyük hedefler oluşturmak üzere “Gelecekle iş yapmak” mottosuyla yola çıkılan zirvenin hemen her sektörden Türkiye’nin liderlerini ağırlayan, ekonomi dünyası için sürdürülebilir bir proje olması hedefleniyor.
"DÜNYA BİZİ ’MARKA’ OLARAK TANIMALI"
MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, zirvenin iş dünyası için fikir ve vizyon kaynağı olacağına dikkat çekti. Olpak, “Gelecek her zaman bir muammadır ancak buna hazırlıklı olmak bizim elimizde. Şirketler ve sektörler geleceğe yeterli hazırlık yapmıyor ve kısa vadeli vizyonlarla ilerlediklerinden dolayı kısa bir yaşam ömrüne sahipler. Oysa genelde ülkeler, özelde ise sektörler ve kurumlar geleceğe kendi isimlerini, ürünlerini bırakırlar. Bu yüzden MÜSİAD Vizyoner’ 15 ve devamı olacak toplantıların amacı ülkenin değerli müteşebbislerini, işletmecilerini ve sektörlerini gelecekle buluşturmak olacaktır. Sektörlerin kendi vizyonlarını belirlemesi, yurtiçi ve yurt dışında risklere karşı hazırlıklı olmaları durumunda, güçlü ve dinamik bir Türkiye için adım atılmış olacaktır” dedi.
Bugüne dek sektörlerin ve firmaların deneyimsel olarak pek çok konuda hatırı sayılır yol katettiklerini söyleyen Olpak, Türkiye’den daha fazla maka çıkması gerektiğini ifade etti. Tüm dünyanın Türk markalarını tanıması gerektiğini anlatan Olpak, “Artık Türkiye’den daha fazla dünya markası çıkmalı. Bunun için de markalaşma sürecinin ve iletişim ekipmanlarının doğru ve etkili kullanılması gerekiyor. Çalışanlarına kıymet verip, motivasyonların üst düzeyde tutulması, yeni ve mevcut pazar fırsatlarının etkin kullanılması gerekiyor. Teknolojiye yönelik yatırımlara önem vererek sürekli gelişim halinde olmak çağımız şartlarında kaçınılmaz bir gereklilik. Ayrıca ihtiyaçların analiz edilerek, yeni çözümler geliştirilmesi ve yeni sektörlerin oluşturulması, bizleri geleceğe taşıyan sürdürülebilir yaklaşımlar olacak. Bu nedenle de MÜSİAD Vizyoner’ 15’in bu ve bundan sonraki adımlarda fayda sağlayacağına inanıyorum” diye konuştu.
11 bini aşan üyesi ve 46 bin üye işletmesiyle yurt içinde 86, yurt dışında 65 farklı ülkede 168 irtibat noktası bulunan MÜSİAD, “kamu yararına dernek” statüsüne sahip güçlü bir sivil toplum kuruluşu olarak hizmet veriyor. Yaklaşık 1 milyon 600 bin kişiye istihdam sağlayan MÜSİAD, iş adamlarının sorunlarını, beklenti ve kanaatlerini her platforma taşıyarak, kamu kurum ve kuruluşları nezdinde bunların çözümüne ilişkin gayret sarf eden bir sivil toplumu olarak da biliniyor.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.