Rize

Yerel Haber
08 Kasım 2017 - 11:07

"Siz Bizim Gururumuzsunuz"

Rize'de öğrenciler, sınır bölgelerinde görev yapan Mehmetçik'e moral vermek için mektup yazdıÖğrenciler, askerlere yazdıkları mektuplarda, "Siz orada mücadele ederken, biz burada gelecek için okuyoruz. Siz, bizim gururumuzsunuz" ifadelerini kullandıTÜGVA Rize Temsilciliği Ortaokul Koordinatörü Dama:"Askerlerimize yalnız olmadıklarını hissettirmek istedik"

RİZE (AA) - Rize'de 300 ortaokul öğrencisi, sınır bölgelerinde görev yapan Mehmetçik'e moral vermek için mektup yazdı.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Rize Temsilciliği Ortaokul Koordinatörlüğü Birimi tarafından Mehmetçik'e destek olmak amacıyla proje hazırlandı.

Proje çerçevesinde kentteki 25 ortaokulda eğitim öğretim gören 300 öğrencinin yazdığı mektuplar Hakkari, Şırnak, Mardin, Gaziantep ve Şanlıurfa'da vatani görevini yapan askerlere gönderildi.

TÜGVA Rize Temsilciliği Ortaokul Koordinatörü Fatih Dama, AA muhabirine yaptığı açıklamada, projeyi Mehmetçik'e yanlarında olduklarını hissettirmek amacıyla gerçekleştirdiklerini söyledi.

Öğrencilerin yazdığı mektupların duygu dolu olduğunu belirten Dama, "Mektupları Hakkari, Şırnak, Mardin, Şanlıurfa ve Hatay'daki sınır birliklerine gönderdik. Buradan Kuzey Irak ve Suriye'de bulunan komutanlarımızın sayesinde Mehmetçik'e ulaştırılacak." dedi.

Dama, öğrencilerle askerler arasında gönül köprüsü kurmayı hedeflediklerini vurgulayarak, "Askerlerimize yalnız olmadıklarını hissettirmek istedik. Öğrencilerimize de asker kavramının derinliğini aktarmayı amaçladık. Öğrencilerimizin satırlarında, askerin bu ülke için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük." diye konuştu.

Mektuplardaki her satırın önemli olduğunun altını çizen Dama, "Eminim ki askerlerimiz mektupları okuduklarında duygulanacaklar ama onlara küçücük bir tebessüm ettirebilirsek ne mutlu bize." ifadelerini kullandı.

Mektup yazan öğrencilerden Aysel Yıldırım, vatanı korudukları için askerlere minnettar olduklarını dile getirerek, "Onlara çok dua ediyorum. Askerlerimizi çok seviyoruz." dedi.

Gerçek duygularını kağıda aktardığını anlatan Erva Sancaktutan ise mektubunda, Türkiye'nin, askerlerin yanında olduğundan bahsettiğini söyledi.

Sancaktutan, "Onlar cephedeyken biz ders çalışacağız, geleceğin doktorları ve mühendisleri olacağız. Onlara her zaman dua edeceğiz." diye konuştu.

- "Dualarımızla sürekli sizin yanınızdayız"

Rümeysa Ayar, yazdığı mektupta askerlere şöyle seslendi:

"Bu milletin fedakar askerleri, bu satırları size Rize'den yazıyorum. Öğretmenimiz, 'askerlere mektup yazalım' dediğinde bir anda içimi hüzün kapladı. Çünkü askerlik deyince akla ilk olarak memleketinden, ailesinden, sevdiklerinden uzak, sürekli hasret içinde yaşayan insanlar geliyor. Dualarımızla sürekli sizin yanınızdayız."

Fatma Zehra Genç ise "Siz orada mücadele ederken biz burada gelecek için okuyoruz. Biz de vatanımız ve milletimiz için okuyoruz.Siz, bizim gururumuzsunuz. Bunu sakın unutmayın." sözleriyle duygularını dile getirdi.

Havva Karaca da mektubunda, "Sevgili asker ağabeyler, bu cümleleri yazarken inanın çok duygulanıyorum. Sakın üzülmeyin, siz üzülürseniz bende üzülürüm. Sizleri çok ama çok seviyorum. Allah sizden razı olsun." ifadelerine yer verdi.

RizeYerel Seçim Sonuçları

Rize Hava Durumu

12°CŞİMDİSALI
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.