Geri Dön

Aslan’da her yol Tuchel’e çıkıyor

Galatasaray’da, Alman teknik direktörün ismi ağırlık kazandı. İdari Koordinatör Erdal Keser’in ikna ettiği 40 yaşındaki Thomas Tuchel, kulübedeki heyecanı, yüksek transfer bütçesi istememesi ve taraftarları heyecanlandıran kişiliği nedeniyle listenin ilk sırasına çıktı.

Aslan’da her yol Tuchel’e çıkıyor

NEVZAT DİNDAR - Galatasaray’da teknik direktör arayışı bütün hızıyla sürerken, her yol Thomas Tuchel’e çıkıyor. Teknik adamlardan gelen cevaplar, maliyetler ve son olarak Erdal Keser faktörü Tuchel ismini birinci sıraya yerleştirdi.

Almanya’da Mainz’ı 5 yıl çalıştırdıktan sonra ayrılan 40 yaşındaki Alman hocanın genç, dinamik ve kulübedeki coşkusunun da Başkan Ünal Aysal ve kurmaylarını etkileyen diğer bir faktör olduğunu belirtildi. İdari Koordinatör Erdal Keser’in göreve gelmesiyle Alman teknik adamları ön plana alan sarı-kırmızılılarda, İsviçre Milli Takımı’nı çalıştıran Hitzfeld’den olumsuz yanıt alınmış ve tecrübeli hoca kupadan sonra takım çalıştırmayacağını iletmişti.

Bunun yanı sıra, Alman Milli Takımı’nı çalıştıran Löw ismi üzerinde de durulmuş ancak Alman teknik adamın gelmesinin şu aşamada çok zor olması diğer adaylar arasında tercih yapma zorunluluğu doğurmuştu. Başkan Ünal Aysal’a gelen listede yer alan Bernd Schuster’in de kötü Türkiye deneyimi yüzünden elendiği ifade edildi.

Thomas Tuchel ise ilk başta hedef değildi ama şartlar bir anda 40 yaşındaki hocayı Galatasaray’ın ilk sırasına oturttu. Aysal’ın aradığı niteliklere uygun bir profil çizen Tuchel’in, Mainz’dan 1 yıl erken ayrılmasına karşın sözleşmesinde tazminat maddesinin bulunmaması da yine artı bir unsur olarak etkili oldu. Erdal Keser’in görüşüp ikna ettiği Alman hocanın maliyetinin uygun olması, yüksek transfer bütçesi istememesi ve de özellikle taraftarları heyecanlandıran kişiliği bu isme sempatik bakılmasını sağladı.

Bu hafta hoca sorununu çözmeye kararlı olan sarı-kırmızılılarda, Borussia Dortmund’un hocası Jürgen Klopp’un genç versiyonu olarak lanse edilen Thomas Tuchel’de son anda bir kriz çıkması halinde boşta olan Hollandalı teknik adamlar Dick Advocaat ve Martin Jol’den birisi tercih edilecek.

Ankette 4. sırada

Thomas Tuchel, webaslan.com sitesinin düzenlediği ankette ilk üçe giremedi. 120 binden fazla oy kullanılan ankette 32 bin 570 kişi Mustafa Denizli’nin takımın başına getirilmesini isterken, Jupp Heynckes 20 bin 350 oy aldı. Jochim Löw 19 bin 506 oyla Heynckes’i izledi. 4. sırada yer alan Thomas Tuchel için ise 18 bin 238 (yüzde 15.1) oy kullanıldı.

Ziraat Türkiye Kupası'nda çeyrek final ve yarı final kuraları çekildi!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber