Aslan’dan Monchi taktiği!

Sevilla Sportif Direktörü Monchi, Banega konusunda “tok satıcı” rolünü oynarken, aynı hamle Galatasaray’dan geldi. İspanyol kulübüyle anlaşan Fernando’ya, “Çok istiyorlarsa 5 milyon euro getirsinler” diyerek bu konuda alttan almayacaklarını gösterdi.

Aslan’dan Monchi taktiği!

NEVZAT DİNDAR

Galatasaray, Sevilla’yı kendi silahıyla vurdu, Monchi taktiğini uyguladı. Sarı-kırmızılıların çok istediği Banega konusunda “tok satıcı” olarak Cim-Bom’un karşısına çıkan Sevilla Sportif Direktörü, “Satmaya niyetimiz yok” diyerek Galatasaray’ın fiyat artırmasını beklemişti.

Sarı-kırmızılı yöneticilerle görüşen ve Sevilla konusunda önünün açılmasını isteyen Fernando’ya ilginç bir yanıt verildi. Aslında Fatih Terim’in planlarında olmayan ve 1 sene daha sözleşmesi bulunan 32 yaşındaki orta alan oyuncusuyla konuşan sarı-kırmızılılar, “Sen bizim için çok önemlisin. Şampiyonlar Ligi’nde oynayacağız. Bu nedenle kadroda tutmak ve senden faydalanmak istiyoruz. Bu konudaki tavrımız nettir. Seni isteyen ve gerçekten kadrosuna katmak isteyen kulüpler varsa 5 milyon euro getirmek zorundalar. Sevilla’nın da bu rakamla bize gelmesi gerekiyor” dedi.

Banega konusunda Galatasaray’a zorluk çıkaran ve 7 milyon euro bonservis isteyen İspanyol kulübüne karşı böyle bir tavır takınan sarı-kırmızılılar, İspanyol kulübüne bu şekilde yanıt verdi. Banega ile Fernando transferleri birbirinden bağımsız giderken, iki tarafın atacağı olumlu veya olumsuz adımlar sonuca etki edecek.

Bu arada Banega, kulübü Sevilla’dan Galatasaray’a transferi için kolaylık gösterilmesini istedi.

Bakan Kasapoğlu: "Güzel atmosferi hep birlikte gözlemledik."

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber