Geri Dön

Atatürk'ün Fenerbahçe'yi ziyaretinin yıldönümü kutlandı

Fenerbahçe Kulübü'nün kuruluşunun 109. ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Fenerbahçe Spor Kulübü'nü ziyaret edişinin 98. yıldönümleri, Fenerbahçe Dereağzı Lefter Küküçandonyadis Tesisleri'nde düzenlenen bir törenle kutlandı.

Atatürk'ün Fenerbahçe'yi ziyaretinin yıldönümü kutlandı

Deraağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri'ndeki Sporcu Anıtı önünde düzenlenen törene Asbaşkanlardan M. Tahir Sarıoğlu, Yönetim Kurulu Danışmanı Vedat Olcay, Genel Koordinatör Tamer Yelkovan, Amatör Şubeler Koordinatörü Fikret Çetinkaya, Yüksek Divan Kurulu ve Kongre Üyeleri, Şube Kaptanları, eski sporcular, altyapı antrenör ve sporcular, Fenerbahçe Koleji öğrencileri ile kulüp çalışanları katıldı.

Yüksek Divan Kurulu (YDK) üyesi Gönül Çaylı'nın sunduğu program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın hep bir ağızdan okunmasıyla başladı. Törenin açılış konuşmasını yapan YDK Genel Sekreteri Suavi Eman, YDK Başkanı Vefa Küçük'ün saygı ve sevgilerini ileterek sözlerine başladı. Fenerbahçe kültürüyle yetiştiklerini söyleyen Suavi Eman, Atatürk'e karşı görevlerini artık yerine getiremediğimize inandığını söyleyerek, "Hepimiz tek yürek olup el ele verirsek yasaların, laikliğin hiçe sayıldığı bu günlerden aydınlıklara çıkabiliriz" dedi.

Törende daha sonra Tarih, Müze ve Arşiv Kurulu Başkanı Sertaç Kayserilioğu, İstanbul'un işgal yıllarındaki ve Fenerbahçe Spor Kulübü'nün durumunu, işgal güçleri tarafından Kulübüün kapatılmasını ve Fenerbahçe Spor Kulübü'nün Milli Mücadeleye verdiği desteği anlatan bir konuşma yaptı.

Fenerbahçe Koleji ve altyapı sporcuları Atatürk konulu yaptığı konuşmalar ve okuduğu şiirlerin ardından tören tüm katılımcıların hep bir ağızdan söylediği 10. Yıl Marşı ile noktalandı.

Chelsea'nin gençleri göz kamaştırıyor!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber