Geri Dön

Basketbol Türkiye Kupası Sekizli Final kura çekimi 19 Kasım'da yapılacak

Spor Toto Erkekler ve Kadınlar Türkiye Kupası’nda Sekizli Final eşleşmeleri 19 Kasım Pazartesi günü İstanbul’da yapılacak kura çekimiyle belirlenecek.

Basketbol Türkiye Kupası Sekizli Final kura çekimi 19 Kasım'da yapılacak

Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan alınan bilgiye göre, Abdi İpekçi Spor Salonu basın toplantı odasında gerçekleştirilecek kura çekiminde saat 10.30’da Kadınlar Türkiye Kupası, saat 11.30’da ise Erkekler Türkiye Kupası’nın kura çekimi yapılacak.

Spor Toto Erkekler Türkiye Kupası Sekizli Final maçları 6-10 Şubat 2013 tarihleri arasında Eskişehir’de, Spor Toto Kadınlar Türkiye Kupası Sekizli Final müsabakaları ise 2-6 Ocak 2013 tarihleri arasında Antalya’da oynanacak.

4-7 Ekim 2012 tarihleri arasında Adana, Kocaeli, Manisa ve İzmir’de düzenlenen Spor Toto Erkekler Türkiye Kupası Elemeleri’nde Anadolu Efes, Banvit, Beşiktaş, Fenerbahçe Ülker, Galatasaray Medical Park, Hacettepe Üniversitesi, Pınar Karşıyaka ve TED Ankara Kolejliler, Sekizli Final vizesi aldı.

Kadınlarda bu yıl ilk kez uygulanan eleme grubu müsabakaları ise 12-14 Ekim 2012 tarihleri arasında Kütahya, Konya ve Ordu’da oynandı. Mersin Büyükşehir Belediyesi, Ceyhan Belediyesi, Kayseri KASKİ, Canik Belediyesi, İstanbul Üniversitesi BGD ve Homend Antakya Belediyesi, Sekizli Final’e katılmaya hak kazandı. Eleme maçları oynamayan Fenerbahçe ile Galatasaray, Sekizli Final’de doğrudan yer alacak.

(AA)


Abdullah Avcı: "Fenerbahçe kaybetti, Galatasaray..."

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber