Fenerbahçe Düşyeri: Harika Bir Proje

Bugün futbol dışı ama çok güzel bir konu ile karşınızdayım.

Futbol yönetimi açısından eleştirsek de Başkan Aziz Yıldırım'ın amatör branşlara, sporculara, gençlere ve çocuklara çok önem veren bir Başkan olduğunu biliyoruz. Bu konularda çok güzel işler yaptı ve yapıyor. Bu özelliği de onu diğer pek çok yönetici profilinden ayırıyor.

En son hayata geçen proje de kendisinin bir hayali olarak başlamış ve sonuçlanmış olan çocuklara yönelik Fenerbahçe Düşyeri projesi.

Ülker Stadyumu, Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksi bünyesinde kurulmuş olan Düşyeri, Stadyum içinde çocuklar için tasarlanmış çok özel bir yer. Burası çocuklar için bir deneyim kulübü ve tiyatro olarak planlanmış. Kulüp, tiyatro sahnesi ve son derece güzel bir cafe si var. Grup çalışmaları, atölyeler, eğitimler, deneyler, tiyatro vb. çok güzel faaliyetlere ev sahipliği yapacak.

Geleceğimiz olan çocuklarımız için farklı deneyimleri sağlama misyonu var. Ayrıca bir sosyal kulüp olarak çocukların ve ailelerinin birbirleri ve kulüp ile olan bağlarını da sağlamlaştıracak bir merkez olmuş.

Burada çocuklar, bilim, teknoloji, matematik, sanat, mühendislik, serbest denetim ve sahne alanlarında çalışmalar yapıp, deneyimler kazanacaklar. Bir anlamda geleceğin bilim adamları, sanatçıları ve sporcuları için bir kuluçka merkezi olacak.

Fikir harika. Fikrin arkasındaki vizyon harika. Maneviyat harika.

İşte insanları değerlendirirken bu tür projeleri de göz önünde bulundurmak lazım. Geleceğimiz olan çocuklarımıza böyle bir eseri hediye eden sayın Aziz Yıldırım başta olmak üzere Fenerium Genel Müdürü Mümtaz Karakaya ve emeği geçen herkese çok teşekkürler. İnşallah diğer kulüplerimiz de benzer çalışmaları yaparlar.

Daha detaylı bilgi almak isteyenler adresini ziyaret edebilirler.

Tam da bu noktada, Sayın Başkan ve Mümtaz beye bir önerim var. Fenerium'ların cirosunun bir kısmı bu merkezin finansmanı ve sponsorluğu için kullanılır ve insanlar da bunu bilirse, bence Fenerium' a olan ilgi ve talep de artacaktır. Umarım bu merkez ciddi anlamda sahiplenilir ve süreklilik kazanır.

Bu vesile ile tüm okuyucularımın ve değerli Milliyet ve Skorer çalışanlarının da yeni yılını kutluyorum. 2018 umarım sizler için muhteşem bir yıl olur.