Çanlar Yanal için çalıyor!

Aytemiz Alanyaspor deplasmanında yaşanan yenilginin ardından gözler tecrübeli teknik adama çevrildi. 4 aydır görevde olan Yanal’ın beklentileri karşılayamamasının sonrasında ligin son 5 haftasındaki performansına göre geleceğiyle ilgili karar verileceği belirtildi.

Çanlar Yanal için çalıyor!

SENAD OK

Aytemiz Alanyaspor deplasmanındaki yenilgi sonrası Fenerbahçe’de Ersun Yanal krizi yaşanıyor.

Büyük umut ve destekle takımın başına geçen deneyimli çalıştırıcı 4 aylık süre içinde bekleneni veremedi.

Devre arası, milli takım ve seçim dönemleri dahil toplam beş haftalık arada takımı toparlama şansı bulan tecrübeli teknik adama ayrıca 5 önemli transfer yapıldı. Bunun yanı sıra Ersun Yanal, geçen seneden farklı olarak 40 bin taraftar ortalamasının desteğiyle maçlara çıkılmasına rağmen takımı küme düşme potasından uzaklaştıramadı.

Son olarak Alanyaspor deplasmanındaki kötü performans ve çaresiz durum nedeniyle Yanal’ın geleceği tartışmaya açıldı.

Taraftarın büyük desteği ile göreve gelen 57 yaşındaki teknik direktör, maçın ardından sosyal medya da ciddi eleştiriler aldı. Birçok taraftar, Ersun Yanal ile yeni sezona girilmemesi gerektiğini ifade etti.

Taraftar desteğini büyük ölçüde kaybetmeye başlayan Yanal için yönetimin düşüncesi de önem kazandı.

Mecbur kalındığı için Yanal göreve getirilmişti. Ersun Yanal geldiğinde ise temel hedef artık Başkan Ali Koç’un daha çok mali ve idari sorunlara yönelmesiydi.

Hatta bununla ilgili yol haritası belirlendi ve geçtiğimiz günlerde resmi olarak Ersun Yanal ile gelecek yıl da devam edileceği açıklandı.

Ancak gelinen noktada, ciddi bir güvensizlik söz konusu.

Deneyimli çalıştırıcı ile ilgili son kararı Başkan Ali Koç verecek. İlk etapta ligin bitimine kadar bekleneceği öğrenildi. Ersun Yanal’ın kalan 5 maçtaki performansına göre Başkan Koç’un nihai kararını vereceği bildirildi.

Yanal toparlanmaz ve gelecek için umut vermezse yollar o zaman ayrılacak.

Hoca sıkıntısı

Ali Koç’u en çok düşündüren konu yeni bir teknik direktör bulmak. Cocu’dan sonra yabancı bir teknik adamın gelmesi mümkün gözükmüyor. Kulübe uyacak yerli ismi bulmak da kolay değil. Taraftarların kabul edeceği bir isim olması gerekiyor.

Sıcağı sıcağına toplantı

Aytemiz Alanyaspor maçının ardından futbolcular kendi aralarında bir durum değerlendirmesi yaptı. Teknik direktör Ersun Yanal’ın yaptığı kısa konuşma sonrası takım içinde öz eleştiri yapıldığı bildirildi.
Dönüş yolculuğu ise oldukça sessiz geçti. Uçakta kimsenin konuşmadığı ifade edildi.
Çanlar Yanal için çalıyor
Sezonların en kötüsü
Ligde aldığı sonuçlarla tarihinin en kötü sezonunu geçiren Fenerbahçe, olumsuz istatistiklerine yenilerini Aytemiz Alanyaspor karşısında yaşadığı mağlubiyetle ekledi.
29. maçında 10. yenilgisini yaşayan sarı-lacivertliler, son 28 sezonun en kötü performansına imza attı.
Fenerbahçe, kötü geçirdiği bir diğer sezon olan 1990-1991 sezonunda da 10 yenilgi yaşamış ve sezonu şampiyonun 25 puan gerisinde 5. sırada bitirmişti. Fenerbahçe, 61 yıllık lig tarihinde en fazla mağlubiyet yaşadığı sezonu geçirebilir.
Şu an 10 yenilgisi bulunan sarı-lacivertli ekip, kalan 5 haftada 4 yenilgi alırsa bu kötü rekorunu da kırmış olacak. Fenerbahçe, lig tarihinde en fazla yenilgi yaşadığı sezonu 13 mağlubiyetle 1987-1988 sezonunda geçirdi.

Galatasaray, 2019-2020 sezonu hazırlıklarını sürdürdü

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber