Emre'den önce Emre'den sonra...

Dört yıl aradan sonra sarı-lacivertli renklere geri dönen Emre Belözoğlu, Topuk Yaylası'na adım atar atmaz takımın havasını değiştirdi.

Emre'den önce Emre'den sonra...

SENAD OK

Fenerbahçeli oyuncular ilk 4-5 gün istekli çalışsa da bir lider eksikliği göze çarpıyordu. Volkan Demirel’in de yokluğu sonrası oluşan bu boşluk tecrübeli oyuncu ile hemen doldu. Her antrenman öncesi takımla kısa bir toplantı yapan Emre kondisyon çalışmalarının yanısıra taktik idmanlarda da inisiyatif alarak takım arkadaşlarını hem uyardı, hem de daha iyi olabilmeleri için motive etti.

Fenerbahçe’nin Topuk Yaylası kampı tamamlandı. On günlük kampı Emre Belözoğlu’dan önce ve sonra olmak üzere iki bölüme ayırmak gerekir. Milli takım izni sebebiyle kampa ortasından katılan deneyimli futbolcunun gelişi sonrası gözle görülür şekilde değişiklikler yaşandı.

İlk 4-5 gün takım istekli çalışsa da bir lider eksikliği göze çarpıyordu. Volkan Demirel’in de yokluğu sonrası oluşan bu boşluk Emre Belözoğlu’nun dönüşü ile hemen doldu.

Her antrenman öncesi takımla kısa bir toplantı yapan tecrübeli futbolcu, antrenman öncesi ve sonrasında arkadaşlarına sürekli fikirlerini aktarmaya çalıştı. Genç-yaşlı, yerli-yabancı tüm isimler kısa sürede Emre’nin liderliğini kabul etti.

Kondisyon çalışmalarının yanısıra taktik antrenmanlarda da inisiyatif alan futbolcu takım arkadaşlarını hem uyardı, hem de daha iyi olabilmeleri için motive etti. Bu nedenle Emre’nin gelişi ile yaşanan değişim kampa damga vurdu.

Kruse etkiledi

Sarı-lacivertlilerde Max Kruse’nin performansı da merak ediliyordu. Alman futbolcu kısa sürede profesyonelliği ve saha içindeki yetenekleriyle tam not aldı. Kampa katıldıktan dakikalar sonra antrenmana çıkan Kruse’nin saha içindeki rolü teknik heyet adına çok önemliydi. Takımın hücum organizasyonunu sağlayacak olan futbolcunun taktik antrenmanlardaki pasları ve golleri herkese güven verdi.

Takımın diğer yeni transferi Vedat Muriqi ise yapılan laktat testinin en başarılı isimlerinden biri olarak dikkat çekti. Dayanıklılığı göstermesi açısından önemli bilgileri veren bu test, Vedat’ın fiziksel üstünlüğünü ortaya koydu.

 

 

Sturridge'den Trabzonspor taraftarına teşekkür!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber