Eski Sivassporlu futbolcudan flaş Trabzonspor sözleri

Vitaly Dyakov, Sivasspor dönemi, Türkiye ve Trabzonspor ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Eski Sivassporlu futbolcudan flaş Trabzonspor sözleri

Onur Dinçer / Skorer Dış Haberler

Sivasspor ile yollarını geçtiğimiz günlerde ayıran Vitaly Dyakov, ülkesi Rusya’da açıklamalar yaptı. Kırmızı-beyazlı ekibe geçtiğimiz yaz Dinamo Moskova’dan gelen ve aradan geçen bir sezonun ardından Türkiye’den ayrılan 29 yaşındaki futbolcu, eski takımında beklediği forma fırsatlarını bulamamaktan şikayet etti.

“Aybaba ‘İdmanını yap, gülümse’ dedi”

Dyakov “Aralık’a kadar oynadım sonra forma bulamadım. İlk yarının sonuna kadar oynadım ancak sonra Samet Aybaba düşündü. Neden o şekilde düşünüyorsun diye sordum. Kötü oynasam ya da her maç kendi kaleme gol atsam o zaman kulübede oturur sesimi çıkarmazdım. Bilmece gibi bir şey anlam veremiyorum. Sonra martta tekrar neden oynatılmadığımı sordum “Antrenmanını yap, gülümse” dedi. Tercüman aracılığıyla konuşuyorduk. Ben sadece idmana çıkıp sonra da gülecek biri değilim. 4 ay boyunca bununla uğraşmaktan yoruldum” dedi.

‘Türkiye ve Rusya’da durum farklı’

Rus futbolcu şöyle devam etti: “Rusya ve Türkiye’de teknik adam-oyuncu ilişkileri farklı. Biz soyunma odasında konuşan, oyuncuları cesaretlendiren, bazı tavsiyelerde bulunan hocaları seviyoruz. Türkiye’de antrenmana gelir, idmana çıkar ardından dağılırsınız. Saha dışında hocayla çok ender konuşabilirsiniz. Yöneticiler ile de bu konuları görüştüm ancak bir cevap alamadım. Kimse bana neler olduğunu açıklamadı”.

‘Trabzon’da sokağa çıkmasanız iyi olur’

Türkiye’de bazı takımlarda top koşturan futbolcuların, takımın yenilmesi halinde sıkıntı yaşadığını da dile getiren Dyakov “Sivasspor’da bununla ilgili bir problem yok. Ancak bazı takımlarda mağlup olduğunuz bir maçtan sonra sokağa çıkmasanız iyi daha iyi olur; örneğin Trabzonspor” diye konuştu.

Marcelo'dan klas hareketler!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber