Geri Dön

Fatih Terim: "Falcao 45 dakikayı çıkarır mı belirsiz"

Şampiyonlar Ligi'nde PSG ile karşılaşacak Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim: "Falcao 45 dakikayı çıkarır mı belirsiz"

Şampiyonlar Ligi'nde PSG ile yarın karşılaşacak Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

"Futbol hayatımda..."
"Hücumda az gol attığımız istatistiksel olarak doğru. O kadar kolay ki bu soruyu sormak. Elinizde Di Maria, Cavani, Mbappe, Icardi, Neymar, Choupo-Moting varsa bu soruyu sormak kolay. Bunların üçü yedek olacak yarın. Bizde sakatlıkların üstüne Falcao ve Andone de kadroda olmayınca sıkıntılar yaşadık. Teknik adamlık kariyerimde sıkıntılar, zor anlar olmuştur ama son 3-4 aydaki süreç futbol hayatımda kayda değer bir dönem olarak yer alacaktır."

"U19'la geldiğimiz için Emin'i de yanımıza alacağız"
"Yarın dünyanın en büyüklerinden biriyle oynayacağız. İki kalecimiz dışında 13-14 oyuncumuz var. U19'la geldiğimiz için Emin'i de yanımıza alacağız. Bütçe olarak da dünyanın en büyük takımlarından biriyle oynayacağımızı unutmamak gerek."

"Falcao 45 dakikayı çıkarır mı belirsiz"
"Santrfor konusunda bir sürpriz olur mu?" sorusuna Fatih Terim, "Falcao bizimle birlikte ama ne kadar oynayabilir, 45 dakikayı çıkarır mı belirsiz. Buna yarın maçtan önce karar vereceğiz. Eğer o da olmazsa birileri oynayacak tabi." cevabını verdi.

"Kaybetmekten korkmayan bir Galatasaray olacak burada"
"Burada maçtan önce PSG'nin favori olduğunu söylemek kehanet değil, bu bilinen bir şey. Hiçbir maçı hiç kimse maça başlamadan kaybetmez, hele biz hiç kaybetmeyiz. Çıkıp mücadele edeceğiz, ne olacaksa olacak. Kaybetmekten korkmayan bir Galatasaray olacak burada."

"Elimizde neyimiz varsa kazanmaya ve oynamaya çalışacağız. Rakibin gücünü, oyuncuların kalitesini hepimiz söylüyoruz ama bunu tespit etmek için söylüyoruz, kimseden korkumuz yok. Mağlup olacaksak da mağlup olacağız. Ben mücadele eden bir Galatasaray istiyorum. Mücadeleyi bırakmayan Galatasaray'a taraftarımız da hiçbir şey söylemez. Mücadele bırakılmadığı zaman kaybedilen maçlardan sonra bile taraftarımız çağırıp oyuncuları tebrik etmiştir. Başka söylenecek bir şey yok."

"Kimseden çekinmiyoruz"
Basın toplantısında konuşan Terim, "UEFA'nın cezasına rağmen oluşturduğumuz kadrodan 7-8 ismi, hatta onlardan biri olan Falcao'yu bir araya getiremedik. Sakatlıkların üstüne Falcao ve Andone de kadroda olmayınca sıkıntılar yaşadık. Teknik adamlık kariyerimde sıkıntılar, zor anlar olmuştur ama son 3-4 aydaki süreç futbol hayatımda kayda değer bir dönem olarak yer alacak. En önemli şey mücadeleyi bırakmadan oynamaktır. Galatasaray'a yakışan da budur. Falcao bizimle beraber ama ne kadar oynayacak, tamamını çıkaramaz da 45 dakika oynar mı, önce mi, sonra mı olacak maç öncesi karar vereceğiz. O da olmazsa birileri oynayacak. PSG'nin maçın favorisi olduğunu söylemek bir kehanet değil. Hiç kimse maça çıkmadan kaybetmez. Burada kaybetmekten korkmayan bir Galatasaray olacak. Neyimiz varsa mücadele edeceğiz. Kimseden çekinmiyoruz. Bunun ucunda ölüm yok. Oyuncularıma söyleyeceğim şey, mücadele etmeleri sonuna kadar. Taraftarlarımız da bunu bizden istiyor" ifadelerini kullandı.

Mario Lemina: "Çok zor dönemler geçirdim"

Güçlü bir takım olduklarını yarın göstermek istediklerini vurgulayan Mario Lemina, "Zorlu bir maça çıkacağız ama inancımız var. Çok güçlü bir takıma sahibiz. Yarın bunu göstermemiz gerekiyor. Çok zor dönemler geçirdim kariyerimde, zorlu yollardan buralara geldim. Galatasaray sayesinde tekrar istediğim gibi oynayabiliyorum, umarım bu şekilde devam ederim. Galatasaray'da uyum konusunda sorun yaşamadım. Ben kolay bir şekilde adapte olabiliyorum gittiğim takımlara. Bu konuda hiçbir zaman sorun yaşamadım. Galatasaray'da saha içinde ve dışında Fransızca ve İngilizce konuşan isimler bulunması elbette işimi kolaylaştırıyor" şeklinde konuştu.

"Bence PSG'ye karşı net bir taktikten bahsedilemez. En iyi futbolumuzu oynayabilmek kendi elimizde. O üç puanı elde edebilmek için elimizden ne geliyorsa yapmamız lazım."

Fenerbahçe'den duygulandıran paylaşım

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber