Galatasaray'da Olağanüstü Genel Kurul yapılıyor

Galatasaray’ın kritik Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı şu sıralarda yapılıyor. Başkan Yarsuvat, kulübün rekor borcunu açıkladı

Galatasaray'da Olağanüstü Genel Kurul yapılıyor

Galatasaray Spor Kulübü Olağanüstü Genel Kurulu, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'daki çok amaçlı toplantı salonunda başladı. Başkan Duygun Yarsuvat'ın önerisiyle Genel Kurul Divan Başkanlığı'na İrfan Aktar oybirliğiyle seçildi. Başkanlık Divanı seçimi yapıldı. Başkan yardımcılıklarına Aykut Ergil ve Metin Ünlü, yazman üyeliklere Aykutalp Berkan ve Ertuğrul Yeşilaltay oybirliği ile seçildi.

Açılış töreni, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın söylenmesinin ardından Genel Kurul Başkanlık Divanı oluştu.
01.01 – 30.09.2014 ara hesap dönemi solo ve konsolide bağımsız denetim raporları doğrultusunda Kulübün mali durumunun tespiti hakkında bilgi sunulması ve görüşme açılmasının ardından 01.01 - 30.09.2014 ara hesap dönemi içerisinde gider bütçesinde aşım olması nedeniyle hazırlanmış olan revize bütçenin müzakeresi, oylanması ve karara bağlanmasına geçilecek.

Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat'ın yaptığı açıklamalar şöyle:

"Bu bir ibra toplantısı değildir. Galatasaraylıların bir araya gelip 'ne yapabiliriz' diye konuşacağı toplantıdır. Ateşten bir topu 35 gün evvel elimize aldık. Aldığımıza da çok memnunuz. Ocak 2014'te haddinden fazla futbolcu alınmış, çok fazla paralar ödenmiştir. 40 adet personel sigortasızdı. Bordroda olmayan kişilere avans veriliyordu. Eski hukuk müdürü kulübe 450 bin Türk Lira zarar vermiştir. Bunun için yargıya gidildi. Eski hukuk müdürü sahte belgelerle avans almış, sahte hastane faturaları ibraz ederek karşılık almıştır. Geçmiş dönemlerdeki transferlerde menajer komisyonlarının oldukça yüksek olduğu dikkat çekiyor. Ribery'nin kaçmasına neden olan kişiyle sözleşme yapılmış, gerekleri yerine getirilmedi diye 25 milyon €'luk dava açılmış"

Rekor borç

"Mali açıdan Galatasaray'ın durumu 30 Eylül 2014 itibarı ile mali durumu. 31 Ekim 2014 tarihi itibari ile mali durumu 376 milyon dolardır. Galatasaray'ın mali açıdan bu hale gelmesinin cevabını ben tek veremem. Galatasaray'daki ateşten topu 35 gün önce devraldık. 2011 yılında Galatasaray derneklerine 151 milyon dolar kadar giriş yapılmıştır. Ağustos ve Eylül ayında hisse senetlerinden gelen para harcanmış ve nereye harcandığını bilmiyoruz. Ocak 2014'te haddinden fazla futbolcu alınmış ve bunlara paralar ödenmiş."

1 milyon 428 milyon TL borç

"376 milyon dolar borç alacak farkı 30 eylül itibariyle 356 milyon dolar oldu. bur ayda 20 eksiye geldi. 653 milyon TL alacak, 1 milyar 428 milyon TL borcumuz vardı. 325 milyon TL gelir gider farkı vardır. Bu gidişat AIG ile başlamıştır,."

Aysal ve Yarsuvat selamlaşmadı

Galatasaray'da eski başkan Ünal Aysal ile Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat'ın bir araya gelip selamlaşmaması dikkat çekti.

Mesut Özil'i utandıran anlar!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber