Hakan Ünsal: "Türkiye'ye gelmiş en iyi oyuncu Hagi"

Milli takım eski oyuncularından Ali Gültiken ve Hakan Ünsal, Zeytinburnu Belediyesi tarafından düzenlenen 'Spor Söyleşi' programında lise öğrencileriyle bir araya geldi. Öğrencilerin soruların cevaplayan Hakan Ünsal, eski takım arkadaşı Hagi’ye övgüler yağdırdı.

Hakan Ünsal: "Türkiye'ye gelmiş en iyi oyuncu Hagi"

Zeytinburnu Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi'nde lise öğrencilerine yönelik düzenlenen spor söyleşi programına bu hafta konuk olarak Milli Takım eski oyuncularından Ali Gültiken ve Hakan Ünsal katıldı. Zeytinburnu 100. Yıl Ticaret Lisesi öğrencilerinin katıldığı söyleşi programında Ali Gültiken ve Hakan Ünsal, öğrencilere hayat ve sporla ilgili tecrübelerini anlattı. Programın sonlarına doğru öğrencilerden sorular alan Ali Gültiken ve Hakan Ünsal, soruları cevaplarken zaman zaman zor anlar yaşadı.

“HAGİ TÜRKİYE’YE GELMİŞ EN İYİ OYUNCUDUR”

Öğrencilerin sorduğu 'George Hagi gerçekten çok iyi bir futbolcu muydu yoksa abartılı olarak mı anlatıldı?' sorusu üzerine cevap veren Hakan Ünsal, “Hagi hakikaten bu ülkeye gelmiş en iyi yabancı oyunculardan bir tanesidir. Bu sadece Galatasaray taraftarının değil, bütün takımların taraftarları tarafından takdir almıştı. Bütün taraftarlar Hagi’yi izlemekten zevk alıyordu. Hagi, oyunu soğutma, hızlandırma gibi çok farklı özelliklere sahipti. Maç sırasında gol atmakta zorlandığımız zamanlar, Hagi öyle bir zamanda sahneye çıkar gol atardı ki, ondan sonra biz rahat bir maç çıkartırdık” diye konuştu.

İSKENDEROĞLU: “GENÇLERİMİZİN GELECEKLERİNE YÖN VERMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Gençlerimizin geleceklerine etki etmek için bu tarz programları düzenlemeye devam edeceklerini dile getiren Zeytinburnu Belediye Başkanı Erdem Zekeriya İskenderoğlu, ”Toplum içerisinde rol model oluşturacak değerli arkadaşlarımızı Zeytinburnu’nda yaşayan gençlerimizle bir araya getirerek onların ilerleyen hayatlarında başarılı olmaları için çalışıyoruz. Bu gibi düzgün kişiliklere sahip insanları kendilerine örnek alarak büyümeleri için çalışıyoruz. Bu programlarla gençlerimizin geleceklerine yön vermeleri konusunda ders aldıkları için bizde büyük bir mutluluk yaşıyoruz” dedi.

“GENÇLERİMİZE TECRÜBELERİMİZİ ANLATIYORUZ”

Gençlerle bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu söyleyen milli takım eski oyuncu Ali Gültiken, “Biz bu tarz söyleşi programlarında gençlerimize yanlarında olduğumuzu söylemeye çalışıyoruz ve bir yandan da hayatla ilgili tecrübelerimizi anlatmaya çalışıyoruz. Hayata dair nasıl yol alacaklar, nasıl tecrübe edinecekler, hayatla ilgili felsefeleri ne gibi bu tarz konularda onlara destek olmaya çalışıyoruz. Bu tarz programlarda direkt bunları söylemiyoruz ama kenarlarından bir şeyler anlatarak onların gelişimlerine katkıda bulunmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Programın sonunda Ali Gültiken ve Hakan Ünsal’a Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Erdem Zekeriya İskenderoğlu çiçek takdim etti.

İsveçli voleybolcu Isabelle Haak'tan Türkçe tekerleme!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber