Hamzaoğlu için şok iddia: İkisini de istemedi

Galatasaray ile yolları ayrılan Hamza Hamzaoğlu hakkında çok önemli iddialar ortaya atıldı.

Hamzaoğlu için şok iddia: İkisini de istemedi

Bu sezon Avrupa'da en büyük çıkışı yapan futbolcular arasında yer alan Nikola Kalinic ve Evgen Konoplyanka ile sezon başında çok düşük maliyetlere anlaşma sağlandığı ancak Hamza Hamzaoğlu'nun her ikisini de reddedip, kendi istediği oyuncuları aldırdığı iddia edildi. Galatasaray'ın eski yöneticisi Cüneyt Tanman, "İki futbolcunun da yetki belgelerini bize gönderdiler ancak Hamzaoğlu istemedi" dedi. Hamzaoğlu ise, "Bonservis için 7-8 milyon Euro istendi, o zaman alamazdık" cevabını verdi.

Dün akşam Beyaz TV'de yayınlanan bir programda konuşan futbolcu menajeri Doğan Ercan, bu sezon Avrupa'da en büyük çıkışı yapan oyuncular arasında yer alan Nikola Kalinic ve Evgen Konoplyanka'nın sezon başında çok uygun maliyetlere Galatasaray'a gelebileceğini, ancak Hamza Hamzaoğlu'nun bunu engellediğini iddia etti.

"HAMZAOĞLU 'KALINIC BİZDE OYNAYAMAZ' DEDİ"

Kalinic'i satın alma opsiyonuyla kiralama şanslarının bulunduğunu belirten Ercan, "Kalinic ve Konoplyanka'yı sezon başında alacaktı Galatasaray. Hem de uygun fiyata. Kalinic'in kiralama bedeli 500 bin Euro, satın alma opsiyonu ise 2 milyon Euro idi. Hani her şeyi Cüneyt Tanman'ın üzerine yıkıyorlar ya, insanlar bunu bilsin. Konoplyanka da Sevilla'ya gitti. Yarın Barcelona'ya transfer olacak. Hamza Hamzaoğlu 'bizde oynayamaz' dedi. Kalinic de Fiorentina'da kral oldu" diye konuştu.

TANMAN: HAMZAOĞLU İKİSİNİ DE İSTEMEDİ

Galatasaray Yönetim Kurulu üyeliğinden geçtiğimiz ağustos ayında istifa eden Cüneyt Tanman da Doğan Ercan'ın iddiasını doğrulayarak şunları söyledi:

"Evet, sezon başında Kalinic ve Konoplyanka'nın menajerleriyle temas kurduk. Hatta bize yetki belgelerini yolladılar ama Hamza hoca istemedi. Hoca beğenmedi ikisini de. Ben yöneticilerin arasında da 'Bu ikisini alalım' dedim. O tarihte ne Denayer ne Grosskreutz alınmıştı. Daha birçok oyuncu var bu tarz. Biz söylemekle kalmıyoruz, onların görüntüleri var. Oynadıkları 7-8 maçın kısaltılmış görüntüleri hocaların önüne geliyor. Galatasaray scouting ekibinin hazırladığı görüntüler var.

"HAMZAOĞLU KENDİ İSTEDİĞİ OYUNCULARI ALDI"

İzledikten sonra takımın oyun şekline yaramayacağını söyledi. Olay bu. Bunlar o dönemde düşük maliyetle kiralayabileceğimiz, satın alma opsiyonuyla alabileceğimiz oyunculardı. Genelde o kendi tercihlerini almak üzerine bir plan yapmıştı. Kendi oyuncularını aldı. Bir tek Niasse alınmadı. Onu da ben ayrıldıkta sonra alabilme fırsatı vardı tabii. Kalinic hakikaten Galatasaray'ın ihtiyacı olan bir oyuncuydu."

HAMZAOĞLU: NE 500 BİN EURO'SU, 7-8 MİLYON EURO...

Hamza Hamzaoğlu ise, oyuncularla görüşüldüğünü ancak fiyatlarının öyle söylendiği gibi düşük olmadığını söyledi. Hamzaoğlu, "Onları bize getirdiklerinde fiyatları neymiş onu da bir sorun. Sezon başındaki durumumuzu da düşünün, ondan sonra bir karar verin. Ne 500 bine, olur mu öyle şey ya! Olur mu öyle şey? Bonservisleri için 7-8 milyon Euro'lar söylendi. 500 bin Euro'ya nereye adam alıyorsun! Bundan sonra herkes bir şeyler söyler zaten."

NIKOLA KALINIC KİMDİR?

Doğum tarihi: 5 Ocak 1988

Doğum yeri: Solin (Hırvatistan)

Boy: 1.87 metre

Mevkii: Santrfor

Oynadığı takımlar: Hajduk Split, NK Istra 1961, HNK Sibernik, Dnipropetrovsk, Fiorentina

Şu anki piyasa değeri: 10 milyon Euro

Bu sezonki performansı: 18 maçta 13 gol, 3 asist

(Fiorentina 5.5 milyon Euro bonservis bedeliyle transfer etti.)

EVGEN KONOPLYANKA KİMDİR?

Doğum tarihi: 29 Eylül 1989

Doğum yeri: Kirovgrad

Boy: 1.76 metre

Mevkii: Orta saha

Oynadığı takımlar: Dnipropetrovsk, Sevilla

Şu anki piyasa değeri: 20 milyon Euro

Bu sezonki performansı: 15 maçta 5 gol, 5 asist

(Sezon başında bonservisi elinde idi.)

(Fanatik)

Sergen Yalçın: "Çok zor bir maçtı"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber