Her yerde zirvede

Dünyanın en çok konuşulan isimlerinden Cristiano Ronaldo, sosyal medyada da fark yarattı.

Her yerde zirvede

CELAL UMUT EREN

Portekizli yıldız, hem tüm listelerde hem de futbolcular arasında dijital dünyada da zirveye çıktı. ABD Başkanı Donald Trump, ABD eski başkanı Barack Obama gibi ünlüleri geçen tecrübeli oyuncu, Neymar ve Lionel Messi gibi rakiplerini de geride bıraktı.

Dünya futbolunun en çok konuşulan isimlerinden Cristiano Ronaldo, sosyal medyada fark yaratmaya devam ediyor. Portekizli yıldız, hem tüm listelerde hem de diğer futbolcular arasında adını zirveye yazdırdı.

Ronaldo, ABD Başkanı Donald Trump ve ABD eski başkanı Barack Obama gibi ünlüleri gölgede bırakırken, Neymar, Messi, James Rodriguez ve Gareth Bale gibi isimleri de geride bıraktı.

Facebook, Twitter ve Instagram gibi popüler sosyal medya mecralarının yer aldığı araştırmada Ronaldo, Facebook’ta 123 milyon, Instagram’da 145 milyon ve Twitter’da 75 milyon takipçiyle öne çıktı.

Bu listeye bakıldığında, Ronaldo, bir tek Twitter’da Justin Bieber ve Taylor Swift gibi ünlülerin gerisinde kaldı. Toplamda 340 milyon takipçisi olan Ronaldo, 284 milyonlu Justin Bieber, 268 milyonlu Taylor Swift, 176 milyonlu Baracak Obama ve 90 milyonlu Donald Trump’ın önünde yer aldı.

Futbol dünyasında da Ronaldo rüzgarı esti. Sezon başında Real Madrid’den Juventus’a geçen 33 yaşındaki oyuncu, üç büyük mecrada toplamda 205 milyon takipçisi olan Neymar, 189 milyon takipçili Messi, 91 milyon takipçiye sahip James Rodriguez ve 83 milyon takipçili Gareth Bale’i geride bıraktı.

Papa’yı geride bıraktı

Cristiano Ronaldo’nun sosyal medyada geçtiği önemli isimlerden biri de Papa Francesco oldu. Facebook’ta bulunmayan Papa, Instagram’da 6 milyon ve Twitter’da 5 milyon takipçisi bulunuyor. Ronaldo neredeyse 30 kat daha fazla takipçiyle öne çıkıyor.

Barcelona’nın yıldızı Lionel Messi ile birlikte dünyanın en büyük yıldızlarından biri olan Cristiano Ronaldo’nun Juventus’a transferi de büyük ses getirmişti.

Galatasaray, 2019-2020 sezonu hazırlıklarını sürdürdü

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber