Geri Dön

Madrid’de sıkıyönetim ilan edildi!

Real Madrid-Galatasaray maçı öncesi Madrid’de çok geniş güvenlik önlemleri alındı. Kentte gün boyu gezecek devriye polislere polis helikopterleri eşlik ederken, stat ve çevresinde atlı polisler, bisikletli polisler, ve polis köpekleri görev yapmaya başladı.

Madrid’de sıkıyönetim ilan edildi!

Onur Dinçer/Skorer Özel

Şampiyonlar Ligi’nde bu gece oynanacak Real Madrid-Galatasaray karşılaşması öncesinde İspanyol başkentinde sıkı güvenlik önlemleri alındı. Günler öncesinden ‘yüksek riskli maç’ olarak ilan edilen zorlu mücadele ve öncesi için kentte alınan tedbirler belli oldu.

Europa Press haber ajansının bildirdiğine göre dün Madrid polisi, belediye ekipleri, özel güvenlikçiler ve Real Madrid kulübü sağlık ekipleri bir araya gelerek bir toplantı gerçekleştirdiler. Buluşmadan çıkan kararlara göre özel güvenlikçilere ek olarak 1600 polisin sadece stat içinde görev yapmasına karar verildi. Stat ve civarında da sabit polis ekiplerine ek olarak devriye ekipler, atlı polisler ve polis köpekleri, bisikletli polisler ve polis helikopterleri de görev yapıyor.

Türkiye’den kente ulaşan uçaklarla birlikte emniyet için oluşturulan uygulama planının yürürlüğe konulduğu, gelen Galatasaraylı taraftarların stada polis eskortu ile sokulacakları bildirildi. Polisin ayrıca stat girişinde çok detaylı bir arama yaparak Bernabeu’ya hiçbir yabancı madde girmemesini sağlayacağı kaydedildi.

İsmail Kartal: "Rakibe çok net pozisyon vermedik"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber