Para yoksa maç da yok!

Danimarka Kadın Milli Takım oyuncuları aldıkları ücretleri az bularak isyan bayrağı açtı.

Para yoksa maç da yok!

İRFAN KURTULMUŞ - KOPENHAG

Danimarka Futbol Federasyonu (DBU) ile Kadın Milli Takımı arasındaki para anlaşmazlığı nedeniyle yarın deplasmanda İsveç ile yapılacak Dünya Kupası eleme maçı oynanmayacak.

DBU tarafından yapılan yazılı açıklamada, İsveç Futbol Federasyonu’na (SFF), Kadın Futbol Milli Takımı futbolcuların pazartesi gününden beri kampa katılmadıkları ve maçın oynanmayacağının bildirildiği belirtilerek, “Kadın Milli Takımı ve Danimarka Futbolu için tarihi kötü bir gün” denildi.

FIFA’ya futbolcuların kampa katılmadığı ve İsveç maçına gidilmeyeceği konusunda bilgi aktarıldığını belirten DBU, FIFA’dan puan silme, turnuvadan atılma ve ekonomik yaptırımlar gibi disiplin cezaları beklediklerini ,aynı zamanda önümüzdeki salı günü Hırvatistan’a karşı oynanması gereken Dünya Kupası eleme maçının iptal edilme riskinin de büyük olduğunu kaydetti.

Danimarka Kadın Futbol Milli Takımı ile Futbol Federasyonu arasında baş gösteren para krizi geçtiğimiz Ağustos ayında Avrupa 2.ci olan kadınların primlerinin zamanında ödenmemesi ve verilen paranın düşük olması nedeniyle baş göstermişti.
Felipe Melo İstanbul'da

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber