"Rakip Başakşehir değil Beşiktaş"

Galatasaray, lider Medipol Başakşehir'in Göztepe'ye yenilmesiyle bayram etti, ancak zirve yarışı için ilginç bir bakış açısı getirdi.

"Rakip Başakşehir değil Beşiktaş"

NEVZAT DİNDAR

Şampiyonluk yolunda eski dönemine göre büyük avantaj sağlayan sarı-kırmızılılar, Kartal tehlikesine dikkat çekti, “Başakşehir lider olabilir ama gerçek rakibimiz Beşiktaş... Son haftalardaki sonuçlar bunu gösteriyor. Beşiktaş formda ve buralarda oynamaya alışkın” yorumunu yaptılar.

Galatasaray, şampiyonluk yolundaki rakibini artık Beşiktaş olarak görüyor. Lider Başakşehir’in Göztepe’ye yenilmesiyle aradaki puan farkını kapatma şansını yakalayan sarı-kırmızılılarda, kalan 5 hafta için Beşiktaş tehlikesi üzerinde duruluyor. Teknik heyet ve yöneticiler yaptıkları değerlendirmede siyah-beyazlılara dikkat çekerek, “Başakşehir lider olabilir ama Beşiktaş bizim rakibimiz. Son haftalardaki sonuçlar bunu gösteriyor. Beşiktaş formda ve buralarda oynamaya alışkın” yorumunu yaptılar.

Galatasaray’da dikkat çekilen noktalardan biri de zorlu fikstür... Sarı-kırmızılıların maçları ilk sırada bulunan Medipol Başakşehir’e göre daha dişli takımlarla görülse de, Cim-Bom bu noktada maç ayırımı yapmıyor. Galatasaraylılar, Konya maçını ne kadar zor görüyorsa diğer karşılaşmaları da aynı şekilde görüyor ve şöyle bir tespitte bulunuluyor:

‘Her maç final’

“En zor maç, önümüzdeki ilk maç... Bu hafta Konya deplasmanı, haftaya ise Beşiktaş maçı. Bütün karşılaşmalar bizim için zor geçecek. Her maça final gibi hazırlanacağız ve bu bilinçte olacağız. Gelecek dönemi hafta hafta değerlendireceğiz ve kayıpsız yola devam etmek isteyeceğiz.”

Georgina Rodriguez'den ilgi uyandıran dans!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber