Selçuk İnan'dan ceza açıklaması

Galatasaray Futbol Takımı Kaptanı Selçuk İnan, kulüp yönetimi tarafından oyunculara verilen yüksek meblağlı cezaların sebebini bilmediklerini söyledi.

Selçuk İnan'dan ceza açıklaması

Selçuk İnan, İsveç'in Göteborg kentinde yarın İngiltere Premier Lig takımlarından Manchester United ile yapılacak özel karşılaşma öncesi düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Sarı-kırmızılı yönetimin, Wesley Sneijder ve Nando Muslera gibi takımın önemli isimlerinin de yer aldığı birçok oyuncuya verdiği yüksek meblağlı cezaların sorulması üzerine Selçuk, "Aslında bu konuyla ilgili konuşmak istemiyordum. Bugüne kadar beni az çok tanıdınız ve sizlere hep dürüstçe cevaplar verdim. Açıkçası biz de tam olarak nedenini anlayamadık. Bize bu konuyla ilgili bilgi verilmedi. Bu cezaların neden kesildiğini biz de öğrenmek istiyoruz. Bu durumun altında kötü niyet aramıyorum. Eminim bir açıklamaları vardır." diye konuştu.

- "Çok önemli bir maça çıkacağız"

Sarı-kırmızılı futbolcu, yarın Manchester United ile yapacakları karşılaşmayla ilgili olarak şunları kaydetti:

"Çok önemli bir maça çıkacağız. Benim ilk Şampiyonlar Ligi maçım da Manchester United'a karşıydı. Tabii ki bu bir hazırlık müsabakası ama böylesine ciddi rakiplerle karşılaşmak önemli. Ülkemizi en iyi şekilde temsil edebilmek için sahada yerimizi alacağız. Son durumumuzu görme açısından bir test olacak. Ayrıca böyle güçlü bir takımı yenmemiz halinde taraftarımızı mutlu edeceğimizi bildiğimiz için güzel bir maç olacağını düşünüyorum."

Takıma ikinci kamp döneminde dahil olduğunu ancak kendisine verilen programı tatilde de uyguladığını anlatan sarı-kırmızılı oyuncu, geldiğinde çok iyi bir takım bulduğunu dile getirerek, "Takımın durumu çok iyi. Geldiğimde, bu kadar iyi seviyede bulacağımı düşünmemiştim. Geçen senenin üzerindeyiz. Çok güzel bir hava var. Herkes çok iyi çalışıyor. İnşallah bu havayı sezon sonuna kadar devam ettireceğiz." diye konuştu.

Bu sezon Avrupa kupalarında yer alamayacak olmalarını avantaj olarak da görebileceklerini değinen Selçuk, yine de takım olarak birçok kulvarda birden oynamaya alışık olduklarını söylerken, sarı-kırmızılı taraftarlardan desteklerini esirgememelerini istedi.

- "Darbeyi hayırlısıyla püskürttük"

Selçuk İnan, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine de değinirken, şu ifadeleri kullandı:

"Ülkemizin i?çi?nde bulunduğu durumla ilgili de konuşmak istiyorum. Bilindiği üzere zor bir dönemden geçiyoruz. Ülke ve halk olarak güzel bir duruş sergileyerek, bu darbe girişimini hayırlısıyla püskürttük. Ne kadar güçlü olduğumuzu, birlik ve beraberlik içinde her şeyin üstesinden gelebileceğimizi gösterdik. İnşallah bu durumdan daha da güçlenerek çıkacağız. Biz güzel insanlardan kurulu bir ülkeyiz."

Kayserispor'a "meşaleli" destek

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber