Senad Ok: Emre transferinde sıkıntı yok, UEFA her an açıklanabilir

Milliyet Gazetesi Fenerbahçe muhabiri Senad Ok, Skorer TV’den Ezgi Toper’in sunduğu Muhabir saati programına konuk oldu.

Senad Ok: Emre transferinde sıkıntı yok, UEFA her an açıklanabilir

İşte Senad Ok’un yaptığı açıklamalar;

UEFA her an açıklanabilir

Fenerbahçe, UEFA ile yaptığı anlaşma da istenilen gerekçeleri yerine getiremedi. Bir üst kurula sevk edildi. Fenerbahçe transfer yapmak için şuan UEFA’nın vereceği bekliyor. Ona göre transfer yapılacak. Edindiğim bilgiye göre UEFA’nın kararı her an açıklanabilir. Herkes 30 Haziran diyorlar ama kulüpten aldığım bilgiye göre her an gelebilirmiş. Yapılacak transferlerin hepsi bu kararı bekliyor.

Fejsa ilk transfer

Fenerbahçe UEFA’dan olumlu bir sonuç alırsa ilk olarak Kolarov ve Fejsa’yı bitirebilir. Fenerbahçe, Kolarov’u sol stoper olarak düşünüyor. Eğer sol bek olarak oynatılacaksa bu işin kitabını yazmış bir isim ama sol stoper olarak çok yorum yapamıyorum. Ersun hoca belki de Hasan Ali ve Kolarov’u birlikte oynatabilir.

Skrtel kalmayacak

Skrtel ile ilgili kesinleşen bir şey yok. Skrtel’in Fenerbahçe’de kalması çok zor. İsmi Başakşehir ile geçiyor ama hiç duymadım.

Ozan Tufan, Alper Potuk ile yollar ayrılabilir

Fenerbahçe’nin Fejsa transferini bitirmesi büyük bir ihtimal. Bunun anlamı orta sahadan birçok ismin takımdan ayrılacağı. Alper Potuk, Ozan Tufan, Jailson ile yollar ayrılabilir. Ozan Tufan için 3 milyon euroluk bir teklif var ama kulüp hala bu konu hakkında karar vermedi.

Emre transferinde sıkıntı yok

Emre Belözoğlu transferinde sıkıntı yok. Emre, Fenerbahçe ruhunu geri getirmek için transfer ediliyor. Emre için söylenen 10-15 maç oynasın, takıma abilik yapması. Fenerbahçe şuan emre transferinin bitmesine rağmen UEFA’dan gelecek kararı bekliyor.

Fenerbahçe, Eljif için 15 milyon Euro istiyor

Eljij Elmas’a edindiğim bilgiye göre henüz gelen bir resmi teklif yok. Menajerler bir şekilde Eljif’e teklif getirecekler. En önemli bilgi burada Fenerbahçe’nin Eljif için belirlediği bonservis bedeli. Daha önce öğrendiğim bilgilere göre Eljif’e gelebilecek teklifler 10-12 milyon Euro. Ancak Fenerbahçe’nin Eljif planı 15 milyon Euro. Eğer gelirse satacak.

Kjaer’in dönmesi zor

Geçtiğimiz günlerde Kjaer buraya geldi, transfer ile alakası yoktu. Tamamen ziyaret için geldi. Fenerbahçe’ye aldığı maaştan dolayı geri dönmesini zor görüyorum.

Vedat Muriç Galatasaray’a yakın

Fenerbahçe, Vedat Muriç’e hala resmi bir teklif yapmadı. Sebebi ise tamamen UEFA’dan gelecek sonuç. Fenerbahçe bu süreci uzattığı için Vedat biraz daha Galatasaray’a kaydı. Fenerbahçe’nin UEFA’yı beklemesi sanki bu transferde isteksizmiş görüntüsü verdi. Baktığınızda Galatasaray resmi teklif yaptı. Birçok faktör olabilir bu transferde, mesela Galatasaray’ın şampiyonlar Ligin’de olması.

Yanal, Kruse transferini çok istiyor

Kruse, Ersun Yanal’ın ilk tercihi, birçok pozisyonda oynuyor. Ersun Yanal’ın yeni sezondaki planı da bu şekilde. Kruse birçok kulübü reddetti ancak Fenerbahçe’yi reddetmedi. İstanbul’a zaman zaman geliyormuş ama zor bir transfer.

Yeni Malatyaspor, Gökhan Töre'yi transfer etti

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber