Senad Ok: Ersun Yanal'ın olmazsa olmazı Ze Luis

Milliyet Gazetesi Fenerbahçe Muhabiri Senad Ok, sarı lacivertlilerdeki son gelişmeleri Skorer TV'den Ezgi Toper'e değerlendirdi. Ok yaptığı açıklamada, "Ersun Yanal'ın forvet transferi için Spartak Moskova'dan Ze Luis'i istediğini ve bu mevki için Brezilyalı golcünün hoca için olmazsa olmaz olduğunu belirtti.

Senad Ok: Ersun Yanal'ın olmazsa olmazı Ze Luis

Milliyet Gazetesi Fenerbahçe Muhabiri Senad Ok, sarı lacivertlilerdeki son gelişmeleri Skorer TV'den Ezgi Toper'e değerlendirdi. Ok yaptığı açıklamada, "Ersun Yanal'ın forvet transferi için Spartak Moskova'dan Ze Luis'i istediğini ve bu mevki için Brezilyalı golcünün hoca için olmazsa olmaz olduğunu belirtti.

Senad Ok'un açıklamaları şöyle:

Geçen sezondan farklı olarak transferde ağırlık ve yetki Ersun Yanal'da. İstediği oyuncuları Başkanla paylaşıyor. Yurt dışındaki görüşmeleri Comolli yapıyor. Ersun Yanal'ın istediğinin olacağı bir dönem olacak. Yönetim de hocaya kendi takımını kurma şansı vermek istiyor. Kolay olmayacak çünkü hocanın istediği oyuncuların maliyetleri yüksek.

"Ersun Yanal'ın olmazsa olmazı..."

Bir oyuncu var ki, "Gerekirse bu forvet alınsın başka forvet istemiyorum" demiş hoca. O isim de Ze Luis. Süratli, çabuk ve güçlü bir oyuncu Ze Luis. Tam Ersun hocanın profili bir oyuncu. Fiziksel özellikleri Emenike'ye benzeyen bir oyuncu ama daha iş bitirici bir isim. Olmazsa olmaz dediği forvet Ze Luis. Oyun planını hücum üzerinden kuracağı isim Ze Luis olacak. Hoca çok istiyor. Bir numaralı isim o.

Not: Ze Luis, Spartak Moskova formasıyla bu sezon 13 gol, 4 asistlik performans sergiledi.

"Kalinic ve Allahyar..."

Forvetteki ikinci isim ise Nikola Kalinic. Ze Luis olmazsa hedefte Kalinic var. Üçüncü bir golcü İranlı Allahyar ama alınırsa hocanın direk 11'e alacağı bir isim değil. Daha uzun vadeli düşünülüyor.

-Frey'i istemiyor hoca. Frey giderse o bölgeye üç takviye yapılması gerekiyor. Hazır golcü ya Ze Luis ya da Nikola Kalinic olacak.

-Brezilya'dan bir stoper arayışı var. Görüşmeler sürüyor.

"Skrtel, Eljif ve Valbuena gidecek"

-Yönetim Skrtel'le görüştü. Oyuncu yönetimin son teklifini beğenmedi. Ailesinin aracını sattığı bilgisi var. Ayrılığa işaret bu. Burada mutlu ama sportif açıdan bir hayal kırıklığı var. Parma'nın ilgisi var Skrtel'e. Aldığım bilgilere göre Skrtel, Eljif ve Valbuena takımdan ayrılacak. Bu oyuncular giderse yerinin doldurulması zor olur. Mevcut yönetimin yaptığı transferlerde 16'da 2 isabet var. Serdar ve Jailson'u ayrı tutabiliriz. Yüzde 20'lik bir başarı söz konusu. Ne olursa olsun Comolli ve Ersun Yanal arasında da bir fikir ayrılığı yaşanacak. Bu işin içinde başkan da var. Bu üçlünün arasında başarı gelmesi kolay değil. Mutlaka fikir ayrılığı olacak.

"Kaleci arayışı var, Emre için de..."

-Bir kaleci arayışı var. Volkan'ın son dönem performansı iyi değil. Berke oynar mı oynamaz mı soru işareti var. Emre Belözoğlu için de bir teklif var. Emre'ye, "Gel 1 sene oyna, sonra genel menajer ol" teklifi yapıldı. Emre'nin gelip liderlik yapması ve futbol aklı olması hedefleniyor. Emre de sıcak bakıyor ama Milli takım'dan da idari bir teklif var.

-İnsanlar Vedat Muriç'e burun kıvırıyor ama bazı gerçeklerle yüzleşemedik hala. Başkan, "Para yok" diyor. Van Persie ve Nani'leri aldın, o devir kapandı artık.

UEFA konusu

Nihai olarak UEFA, Fenerbahçe'nin durumuna tam okey vermiş durumda değil. Fenerbahçe kampanyadan parayı toplayacak. UEFA ne diyecek? Bu konudaki belirsizlik devam ediyor. Umarım UEFA onayı verir, borçlar kapanır.

Senad Ok: 'Fenerbahçe'nin şu anki durumu başarı'

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber