Uçan tekmeye sarı kart çıktı!

Hakem Arda Kardeşler 19. dakikada Sapunaru’nun yüzüne tabanıyla sert bir darbe indiren Emre Akbaba’ya sadece sarı kart çıkarırken, penaltıya sebep olan Tiago Lopes’e 38’de ikinci sarıdan kırmızı gösterdi.

Uçan tekmeye sarı kart çıktı!

Galatasaray ile İstikbal Mobilya Kayserispor arasında oynanan karşılaşmanın ilk yarısına hakem kararları damgasını vurdu. Hakem Arda Kardeşler’in, Galatasaraylı Emre Akbaba’ya çıkarmadığı kırmızı kart ve Kayserisporlu Tiago Lopes’e ikinci sarıdan gösterdiği kırmızı büyük tartışma yarattı.

Tartışmalı ilk pozisyon 19. dakikada orta yuvarlakta top kapma mücadelesine girişen Emre Akbaba ile Sapunaru arasında yaşandı. Galatasaraylı futbolcu ortada kalan meşin yuvarlağa sol ayağıyla vurduktan sonra bir darbe de tabanıyla Rumen oyuncunun yüzüne indirdi. Yüzünün sağ yanına darbe alan Sapunaru acı içinde yerde kalırken, pozisyona çok yakın olan Arda Kardeşler, Emre Akbaba’ya sarı kart göstermekle yetindi. Kardeşler’in bu pozisyon için Serkan Tokat’ın görev yaptığı VAR odası ile iletişime geçmemesi ve sözkonusu darbeyi ekrandan izlememesi de dikkat çekti.

Tartışma yaratan ikinci pozisyon ise 38. dakikada Kayserispor ceza alanında yaşandı. Süratle ceza sahasına sokulan Marcao’nun sert şutunda Tiago Lopes sağ eliyle meşin yuvarlağa net bir müdahalede bulundu. Hakem Arda Kardeşler bu ihlalin ardından penaltı noktasını gösterirken, Tiago Lopes’i de ikinci sarıdan kırmızı kartla saha dışına gönderdi. Kayserisporlu futbolcular, Tiago Lopes’in istem dışı bir müdahalede bulunduğu gerekçesiyle Arda Kardeşler’e itiraz etti. VAR odası ile görüşen Kardeşler kararlarını değiştirmedi.

Juventus tesislerinde futbolcuların 1 günü...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber