İlk maçta Telekom deplasmanında kaybeden G.Saray Doğa Sigorta, Bahçeşehir Koleji’ni konuk ettiği mücadelede hata yapmadı, başta Auguste olmak üzere, uzunlarını mükemmel kullandığı mücadeleden galip ayrılmayı başardı

G.Saray Doğa Sigorta, Basketbol Süper Ligi’nde 2. haftada Bahçeşehir Koleji’ni 85-76 yendi, sezonun ilk galibiyetine ulaşırken, rakibine 2. yenilgisini tattırdı. Bahçeşehir’in boyalı alan savunmasındaki zaafını maç boyunca mükemmel kullandı Galatasaray’da, ilk çeyrekte 17 sayı atan Auguste çok etkili oynadı. Göksenin ile Clark’a baskı uygulayan ancak tecrübeli ismin erken iki faul almasının ardından tepedeki ikili oyunları savunmakta zorlanan Galatasaray, buna karşın ilk periyodu 26-21 galip tamamladı.
Whittington-Ege ikilisini de boyalı alanda devreye sokan Galatasaray, rakibin Hardy ile bulduğu üçlüklere rağmen 47-33’te 14 farkı yakaladı, devreyi de 48-39 tamamladı. Oyunun genelinde, Hardy ve Golden’ın üçlükleriyle rakibini yakalamaya çalışan Bahçeşehir, her sıkıştığında boyalı alan sayısı üreten Galatasaray... 67-55 girilen son çeyrekte 71-55 ile farkı 16 yaptıktan sonra, rakibin içeriye gömülmesini art arda üçlük denemeleriyle cezalandırmaya çalıştı sarı-kırmızılı ekip. Ancak 17-4 üç sayı isabetiyle bu mümkün olmadı, 13-0’lık seri bulan konuk takım, arayı kapadı. Galatasaray için kazanmanın formülü boyalı alandı ve Auguste takımını rahatlattı, 5 sayısını da son dakikalarda bulan Harrison ile yeniden arayı açan G.Saray, galip ayrılmayı başardı.