Maç sonlarını oynayamamasıyla ün salan temsilcimiz CSKA Moskova karşısında da aynı kaderi yaşadı. Son şampiyon karşısında 15 sayıdan geri dönüp skora denge getirmeyi başaran Anadolu Efes, kader anlarında De Colo’yu durduramayınca 3. haftayı da galibiyetsiz kapadı.

Euroleague’e 2’de 0 ile başlayan Anadolu Efes, Abdi İpekçi’de konuk ettiği CSKA Moskova’ya da 93-87 yenilmekten kurtulamadı.

Güçlü rakibi karşısında savunmada maç boyunca istediklerini yapamadı Efes ve hücum ile karşılık vermeye çalıştı. İlk çeyreği 26-23 CSKA önde kapadı. Cotton’ın tam ritmini bulmuşken kenara gelişi, rakibin 2-1-2 alan savunmasına karşı boş şutlar bulunmuş olsa da bir türlü isabetin gelmemesi, en önemlisi de devre sonunda serbest atış çizgisindeki 11’de 2’lik felaket yüzdesi Efes’in soyunma odasına 49-37 geride girmesine neden oldu.

Çabalar yetmedi

CSKA’nın 2 guardı Teodosic ile DeColo resital sergilerken, en iyi savunmacısı Doğuş’un, 5 dakikada kullandığı 2 topta da isabet bularak 5 sayıya ulaşmışken hemen kenara alınması da konuk takımın coşkusunu artırdı!

İkinci yarının başında CSKA farkı 15 sayıya kadar çıkardıktan sonra Efes adeta oyunu atan kazanıra çevirmeye karar verdi ve dışarıdan yağmur gibi şutlar gelmeye başladı. Cedi, Cotton ve Thomas hızlı bir geri dönüşü sağladı, fakat 3. periyodu da 69-63 geride kapandı.

4 kısayla yapılan baskı ile Ruslar’ın kontrolden çıkması, Heurtel’in hücumdaki yeteneklerini sergilemeye başlaması, Efes’in son 3 dakikaya girilirken skoru 82-82 yapmasını sağladı. Ancak kader anlarında sakin kalmak önemliydi, temsilcimiz onu yapamadı. Kaldırıp atmaya devam etti, maalesef o şutlar bu kez girmedi. Rakip ise topu DeColo’nun eline verdi, soğukkanlı Fransız da maçın galibini belirledi.