CSKA Moskova deplasmanında maça iyi girse de rakibinin 2. çeyreğin son bölümünde başlayan 14-0’lık serisine engel olamayan sarı-lacivertli temsilcimiz, Bobby Dixon’ın müthiş enerjisi ile kazanmaya yaklaşsa da Clyburn-Higgins ikilisini durduramadı, 28. haftada 5. yenilgisini tattı.

THY Euroleague’in lideri Fenerbahçe Beko, 28. hafta mücadelesinde CSKA Moskova’ya deplasmanda 70-68 yenildi. Rakibiyle galibiyet farkı 1’e inse de ilk maçı 4 farklı kazanan temsilcimiz, ikili averaj üstünlüğünü kaybetmedi.
İki takım da potaya giderek maça başladı, temsilcimiz Guduric-Kalinic ikilisinin sayıları ve özellikle çeyrek sonunda savunmadaki adam paylaşımını kusursuz yapmasıyla 10 dakikalık bölümü 18-14 önde kapadı.
Fark 7 sayıya çıktıktan sonra CSKA takımı kısaltıp, hücumda organize olmaya çalıştı, temsilcimizi de kısalmaya zorladı. Bu düzende önem kazanan Clyburn-Kalinic eşleşmesinde ABD’linin etkisini artırması, çeyreğin son iki dakikasında 9-0 ev sahibi serisinin gelmesini sağladı, devreyi CSKA 36-35 galip tamamladı.
Seriyi 14-0, skoru da 41-35’e getiren rakibine karşı Melli’yi 5 numaraya çeken temsilcimiz, 44-37’de 7 farklı geriye düştüğü maçta Kalinic’in ağırlığını koymasıyla CSKA’yı yakaladı, ama son periyota da 52-48 geride girmekten kurtulamadı.
3 çeyrek 18’de 2 üçlük atan Fenerbahçe’yi Dixon, bir tanesi Kurbanov’un savunmasından kaçıp tek elle olmak üzere art arda 2 dış isabet bulunca hareketlendi, Kalinic ile öne de geçti. Ancak son bölümde Higgins-Clyburn ikilisinin savunmacılarına karşı fizik üstünlüklerini kullanarak buldukları sayılarla yeniden öne geçen CSKA, Melli ile Dixon’ın faul çizgisinden 2’de 1 isabetlerle dönüşünü de avantaja çevirdi ve maçı 70-68 kazanmayı bildi.