Dünya
12.07.2017 - 12:01 | Son Güncelleme: 12.07.2017-13:06

Son dakika... ABD ordusundan Öcalan'lı kapak! Büyük rezalet

CTCSentinel isimli derginin kapağında, omzunda terör örgütü PKK'nın elebaşı Öcalan'lı arma olan bir teröristin fotoğrafı kullanıldı.

Sitene Ekle

milliyet.com.tr

Türkiye'nin karşı çıkmasına rağmen Suriye'nin kuzeyinde terör örgütü PKK'nın kolu YPG ile işbirliği yapan ABD, bir skandala daha imza attı. ABD Harp Akademisi Terörle Mücadele Merkezi'nin dergisi CTC Sentinel, omzunda terörist elebaşı Abdullah Öcalan'lı arma taşıyan YPG'li bir teröristin görselini kapak fotoğrafı olarak kullandı.

Kolunda Öcalan'lı armanın bulunduğu teröristin fotoğrafının altında, 'Bir SDF üyesi, Rakka'nın Meşleb Mahallesi'nde yükselen dumanı incelerken (7 Haziran 2017)' yazısı bulunuyor.

Altyazıda sözü edilen SDF, çatısını YPG'nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri'nin kısaltması.

CTC Sentinel, Haziran/Temmuz sayısının kapağında Rakka operasyonunu işliyor. İçindekiler bölümünde bağımsız görüşleri yayınladığını öne süren derginin direktörlüğünü Korgeneral Michael K. Nagata yapıyor.

Derginin editöryel kadrosu da halen görevdeki Albay Suzanne Nielsen, Korgeneral Bryan Price gibi isimlerden oluşuyor.

ABD'nin YPG'yi desteklemek için Türkiye sınırının hemen karşısında kurduğu hava üssü, ilk kez dün görüntülenmişti. Üste, askeri nakliye uçakları göze çarpıyor.

Pentagon, şimdiye kadar 185 TIR silah ve askeri mühimmatı YPG'lilere verdi. Söz konusu silahların terör örgütü IŞİD'in Rakka'dan temizlenmesiyle geri alınacağı söyleniyor ancak bu gerçekçi değil.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son olarak YPG'ye verilen silahların toplanacağına inanmanın imkansız olduğunu belirterek, "Bölgede Türk askerlerine veya Türkiye'ye yönelik tehdit durumunda karşılık verilecektir" dedi.


Bilgi YarışmasıVerilen şarkılardan hangisinin hem sözü hem de müziği Tarkan a ait değildir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Basketbol antrenörüne ne ad verilir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.