09.03.2018 00:00 | Son Güncelleme:
AA

Son dakika... Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı'na silahlı saldırı

Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican'ın  aracına silahlı saldırıda bulunuldu.

Alınan bilgiye göre, Mican'ın içinde bulunduğu 34 BBP 64 plakalı makam  otomobiline, Sultanbeyli Necip Fazıl Mahallesi, Kuran Kursu Caddesi ile Eşref  Bitlis Caddesi kesişiminde, yanına yaklaşan araçtan silahla ateş açıldı.

Saldırıda otomobilin arka yan camı isabet aldı. Mican ve şoförünün  yara almadan kurtulduğu silahlı saldırı sonrası, saldırganlar olay yerinden  kaçtı.

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Polisin incelemeleri sürüyor.

BBP  GENEL BAŞKANI DESTİCİ'DEN AÇIKLAMA

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa  Destici, Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican'ın aracına silahlı  saldırıda bulunulmasına ilişkin, "İnanıyorum ki saldırının failleri ve  arkasındaki güçler emniyet teşkilatımızın titiz çalışmasıyla en kısa sürede  tespit edilecek ve kanun önüne çıkarılacaktır." değerlendirmesini yaptı. 

Destici, Alperen Ocakları Vakfı Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul  İl Başkanı Kürşat Mican'a yönelik saldırıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Saldırıya tepki gösteren Destici, "Dava arkadaşımız Kürşat Mican'a  yönelik bu gece İstanbul Sultenbeyli'de kahpece gerçekleştirilen silahlı  saldırıyı şiddetle lanetliyorum." ifadesini kullandı.

Olaydan yara almadan kurtulan Mican ve şoförüne "geçmiş olsun"  temennisinde bulunan Destici, şunları kaydetti:

"Bu saldırılar, Türk-İslam ülkücüsü Alperenleri devletine, vatanına ve  milletine hizmet ülküsünden geri durduramayacaktır. Bu ve buna benzer kahpe  saldırılar provokatif amaçlı da yapılmış  olabilir. Buna karşı dikkatli olacağız.  Sağduyuyu asla elden bırakmayacağız. Ülkemizi karıştırmak isteyenlere fırsat  vermeyeceğiz. Asla ve asla provokasyonlara gelmeyeceğiz. İnanıyorum ki saldırının  failleri ve arkasındaki güçler emniyet teşkilatımızın titiz çalışmasıyla en kısa  sürede tespit edilecek ve kanun önüne çıkarılacaktır."

Bu habere ifade bırak
  • 4Mutluyum
  • 1Şaşkınım
  • 1Kararsızım
  • 20Kızgınım
  • 1Üzgünüm
Toplam Oy27