21.11.2018 15:53 | Son Güncelleme:

Son dakika... Trump'tan Suudi Arabistan'a teşekkür!

Tüm dünyada Cemal Kaşıkçı cinayeti nedeniyle Suudi Arabistan'a tepki yağarken ABD Başkan Donald Trump'tan Suudi Arabistan'a petrol fiyatları nedeniyle teşekkür geldi. Trump, "Teşekkürler Suudi Arabistan, ancak fiyatlar daha aşağı gitmeli" dedi.

Tüm dünyada Cemal Kaşıkçı cinayeti nedeniyle Suudi Arabistan'a tepki yağarken ABD Başkan Donald Trump, Suudi Arabistan'a teşekkür etti.

Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin daha  önce yaptığı açıklamada Suudi Arabistan’la ilişkilerini sürdüreceğini belirten ABD Başkanı Donald Trump, bugün de Suudi Arabistan’a teşekkür etti. Trump twitterdan yaptığı açıklamada, “Petrol fiyatları düşüyor. Bu harika. Sanki Amerika ve dünya için büyük bir vergi indirimi gibi. Keyfini çıkarın. Ücretler 82 dolardan 54 dolara düştü. Suudi Arabistan’a teşekkürler. (Fiyatları) Daha da düşürelim” ifadelerini kullandı.

Trump dün yaptığı yazılı açıklamada, Suudi Arabistan ile ilişkilerinin  devam edeceği yönünde mesajlar vermişti.

ABD'nin, Suudi Arabistan'la "sarsılmaz ortaklığını" devam ettirmek  istediğini belirten Trump, "Kongre üyeleri arasında, siyasi ya da farklı  sebeplerden dolayı farklı bir yöne doğru gitmek isteyenler var ve bunu yapmakta  serbestler. ABD'nin güvenliğiyle aynı doğrultuda olduğu müddetçe bana sunulan bütün fikirleri değerlendireceğim." yorumunu yapmıştı.

 

Bu habere ifade bırak
  • 5Mutluyum
  • 1Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 17Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy23