Yozgat

Yerel Haber
21 Kasım 2016 - 10:07

Sorgun'lu Gençler Sabah Namazında Buluştu

IHA

Gençlik ve Spor Bakanlığı Sorgun Gençlik Merkezi tarafından düzenlen ’Gençler Sabah Namazında buluşuyor’ programı kapsamında Sorgun Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri bir araya geldi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 81 ilde gerçekleştirilen ’Gençler Sabah Namazında buluşuyor’ programında buluşuyor kampanyasına Sorgunlu gençler yoğun ilgi gösterdiler. Sorgun Gençlik Merkezi tarafından organize edilen programda Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Garajlar Yeni Cami’de sabah namazında buluştu. Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonunda kalan 100’e yakın öğrenci sabah servisle camiye getirildi.
Sabah namazını eda eden gençlere Sorgun İlçe Müftüsü Hasan Görer, Sorgun Gençlik Spor İlçe Müdürü Levent Tunçer, Gençlik Merkezi Müdürü Yusuf Ünal ve çok sayıda cami cemaati eşlik etti. Sabah namazının ardından gençlere kahvaltı ikramında bulunuldu. Kahvaltının ardından ise öğrenciler birlikte dua etti.
Ye dair bilgi veren Sorgun Gençlik Merkezi Müdürü Yusuf Ünal, "2 Eylül’de başlayan ’Gençler Sabah Namazında Buluşuyor’ projesi çerçevesinde 18.11.2016 tarihinde Garajlar Yeni Camimizde gençlerimizi bir araya getirdik. Bu etkinlik Türkiye genelinde de aynı şekilde icra edildi. Türkiye’de bulunan 100’ün üzerinde Gençlik Merkezi aracılığıyla bütün gençlerimiz bugün sabah namazında cami de buluştular. Buluşma sonrası da gençlerimizle kahvaltıda sohbet ettik. Gençlerimizle daha çok bir araya gelip milli ve manevi değerlerimizi onlara aktarmak istedik. Bu vesile ile tüm gençlerimizi Sorgun Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğü ve Gençlik Merkezimizin sportif ve gençlik faaliyetlerine bekliyoruz. Ülkemiz bu günlerde zor dönemlerden geçiyor. Bu zor günleri gençlerimizle el ele verip inşallah daha güzel günlere ulaşmak için çalışmalarımız devam ediyor." dedi.
Programa katılan öğrenciler, camide hep birlikte namaz kılmanın çok güzel olduğunu söyleyerek manevi tat aldıklarını dile getirdiler. Gençler bu buluşmaların her hafta devam etmesini temenni ederek ülkede birlik ve beraberlik için dua ettiklerini ifade etti.

YozgatYerel Seçim Sonuçları

Yozgat Hava Durumu

-1°CŞİMDİPAZARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.