13.07.2018 14:52 | Son Güncelleme:
DHA

Sosyal medyayı ayağa kaldıran görüntülere ilk açıklama geldi!

Nevşehir'in Acıgöl ilçesinin Belediye Başkanı Ercan Ertaş,"Belediye ekiplerinin sokak köpeğini çöp toplama aracında itlaf ettiği" iddiasıyla sosyal medyada paylaşılan görüntülerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, kapak kapatılırken dışarı çıkmak isteyen hayvanın, yakalama aparatıyla ayaklarının zarar görmemesi için kurtarıldığını bildirdi.

Nevşehir'in Acıgöl ilçesinin Belediye Başkanı Ercan Ertaş, "Sokak köpeğinin çöp aracında preslenerek itlaf edildiği" iddiasıyla sosyal medyada paylaşılan görüntüler üzerine basın toplantısı düzenledi.

Sosyal medyada yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığını dile getiren  Ertaş, olayın, ilçedeki bazı vatandaşların saldırgan bir sokak köpeği olduğu yönünde belediyeye ihbarda bulunmalarının ardından yaşandığını aktardı.

Ertaş, eski bir çöp aracının ilçede sokak hayvanlarını toplamak  amacıyla kullanıldığını vurgulayarak, görüntüdeki köpeğin itlafının söz konusu  olmadığını ifade etti.

Sokak köpeğini yakalama yöntemini tasvip etmediklerini belirten Ertaş,  şunları kaydetti:

"Böyle bir konuyla gündeme gelmekten dolayı üzgünüz. Olayın  gerçekleştiği gün birkaç vatandaşımız bir sokak köpeğinin saldırgan tavırlar  sergilediği yönünde ihbarda bulunmuş. Görevlilerce vatandaşın rahatsızlığını  gidermek amacıyla yakalama aparatıyla köpek yakalanıp araca konulmuştur. Köpek,  üzerindeki ufak yaralar belediyede tedavi edilip yemek yedirildikten sonra  ilçenin başka bir yerine bırakılmıştır. O araç çöp toplama aracı değildir.  Belediyemizin imkanları çerçevesinde köpek toplama aracı olarak kullanıyoruz.  Kanunen sokak hayvanlarını kapalı araçla toplamak gerekiyor. Görüntüde hayvan  presleniyor gibi algı oluşturuluyor ama yakalanan köpek kapak kapatılırken dışarı  çıkmak istediği için hayvan yakalama aparatıyla ayaklarının zarar görmemesi için  kurtarılıyor. Biz yakalama ile ilgili usulü tasvip etmiyoruz, bu nedenle de  gerekli idari soruşturma başlatıldı."

Ertaş, daha sonra gazetecilere belediye otoparkında bekletilen aracı göstererek, nasıl kullanıldığı konusunda bilgi verdi
 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 4Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy4