Galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki tuşlarını kullanabilirsiniz.
Spor yazarları Galatasaray-Gençlerbirliği maçını değerlendirdi

Spor yazarları Galatasaray-Gençlerbirliği maçını değerlendirdi

Kutlarım Tudor - Serhat Ulueren / Vatan

DALGA geçmiyorum, ironi yapmıyorum, makara kukara hiç yapmıyorum. Aylardır birçok yönden eleştirdiğim Tudor’u gönülden kutluyorum. Üstelik yeni traşlı ve şık giyimli hali de çok sempatik geldi bana. Son iki maçtaki hatalarından ders çıkarıp doğru bir kadro ve kusursuz oyun taktiğiyle, ne kadar da dürüst ve olgun bir kişiliğe sahip olduğunu gösterdi. Bu haftalık 10 üzerinden yıldızlı 10 veriyorum Hırvat hocaya. Eğer bu doğru kadro ve taktik işinde Ayhan Akman’ın da rolü varsa-ki kesin vardır- onu da tebrik ediyorum.
 
F.BAHÇE ve Trabzon maçlarında unutulan Rodrigues’in Serdar’la 11’e dönmesi, özellikle deplasmanlarda 1 beraberlik dışında hep mağlup olan Gençler’e karşı Gomis-Eren çift forvetiyle başlaması, formsuz Belhanda’ya sahip çıkıp görev vermesi ve skor 4-0 olduktan sonra Selçuk’u G.Saray taraftarıyla barıştırmak için sokması doğrularıydı Tudor’un.
 
BELHANDA FARKI

 
RAKİP ne kadar kötü, formsuz ve etkisiz olursa olsun, son 2 maçından sadece 1 puan alabilen G.Saray’ın hırsı takdir edilmeli. Belhanda, Başakşehir maçında da dünkü gibi efektif oynarsa sözüm yok. Ama olurda yine sinek ikili gibi etkisiz olursa sadece ben değil G.Saraylılar isyan edecek; “Belhanda bir büyük maçta da oyna be kardeşim” diye. Belhanda attı ve attırdı ve farkın açılmasına ciddi katkı yaptı.
 
İDDİA ediyorum Gomis, Drogba’ya aşık G.Saray taraftarının yeni sevgilisi oldu. Duruşu, hırsı, enerjisi, sevinci, arkadaşları üzerindeki etkisi olağanüstü. Uzun yıllar sonra gerçek bir santrfora kavuştu sarı-kırmızılılar.
 
EVET G.Saray zayıf bir Gençler’den gol yedi, kalesinde 3 pozisyon verdi ve hakem Serkan Çınar 81’de ucuz bir penaltı verdi. Serdar’ın kestiği topa penaltı çalabilirdi. Kısaca hakem de biraz G.Saray’ı kolladı.

Skorer.com sitesinde yer alan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. Haberleri kaynak göstermeden kullanmayınız.

İzlenme: 47.100