Gündem
13.07.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 13.07.2017-2:30

Sting, mülteciler için 104 bin euro bağışladı

İsveç’te ‘müziğin Nobel Ödülü’ olarak adlandırılan Polar Müzik Ödülü’nün 2017’deki sahibi İngiliz müzisyen Sting, aldığı 104 bin euro’luk ödülü ülkedeki genç mültecilere yönelik bir projeye bağışladı.

Sitene Ekle

KÜLTÜR SANAT SERVİSİ

Sting, mülteci gençlerin entegrasyonunun müzikle sağlanmasını teşvik eden bir projeyi destekledi. Sanatçı bu projeye maddi değeri oldukça büyük olan ödülünü bağışladı. Sputnik’te yer alan habere göre, 65 yaşındaki ünlü müzisyenin desteklediği ‘Songlines’ adlı proje, genç mültecilerin entegrasyonunu müzik ile teşvik ediyor. Şubat ayında ödülü kazanan Sting, müziğin köprü işlevini görebileceğini söylüyor ve “Bu proje, genç mültecilerin toplumun bir parçası olmaları konusunda müziğin önemli rol oynayabileceğini gösteriyor” şeklinde konuşuyor. Songlines girişimi özellikle İsveç’te mülteci yurtlarında kalan Afgan, Suriyeli ve Eritreli gençler ile çalışıyor. Bağış ile müzik kamplarının  organize edilmesi planlanıyor. 

 

Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Lübnan asıllı Kolombiya'lı şarkıcı Shakira'nın tam adı hangisidir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX