Ekonomi
28.02.2015 - 02:30 | Son Güncelleme: 28.02.2015-2:30

Suyu doğru kullanana kredi

Garanti Bankası ve Sabancı Üniversitesi, şirketlerin su kaynaklarını doğru kullanmaları için su programı başlattı.

Sitene Ekle

EKONOMİ SERVİSİ

Garanti Bankası’nın desteğiyle Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu tarafından Türkiye’de başlatılan CDP Su Programı’nın basın toplantısında konuşan Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ebru Dildar Edin, “Halka açık şirketler olarak doğal kaynakları ve sermayeyi nasıl kullandığımız konusunda şeffaf olmak tüm paydaşlarımız için boynumuzun borcu” dedi.
Edin, su sorununun ilerleyen süreçte küresel kriz boyutuna ulaşma potansiyeli taşıdığını, bu durumun sadece ekosistemleri değil, ekonomik ve sosyal refahı da etkilediğini kaydetti. Edin, kredi verirken su kaynaklarının nasıl kullanıldığını dikkate aldıklarını söyledi.
Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Berker,  enerji, iklim değişikliği, güvenlik ve kişisel hakların birbirinden ayrılamaz ve geleceğin olup olmadığını belirleyen sorunlar olduğunu söyledi.
Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu Direktörü Melsa Ararat, BIST-100 endeksinde yer alan 50 şirkete uluslararası yatırımcılar adına CDP Su Programı soru formunu yanıtlamaları gönderdiklerini, şirketlerin davete yanıt vermek zorunda olmadıklarını söyledi. Davetin yatırımcılar adına gönderildiğini ifade eden Ararat, şeffaf olan şirketlerin yatırımcılar tarafından tercih edileceğini kaydetti.


Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
Maya takviminin de bitişi konu alınarak dünyanın sonu ile ilgili çevrilen Hollywood yapımı filmin adı nedir?
En Çok Konuşulan Haberler
  İMKB 100103.328 %0.00
  Deger%
  SERVE1.3619.30
  SEKUR8.3215.56
  TIRE1.679.87
  ALKA3.939.47
  TTKOM6.198.03
  Tümü »

  ©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
  İlginizi ÇekebilirX