Milliyet Tatil

07.12.2018 - 08:24 | Son Güncelleme: 07.12.2018-8:44

Sydney'e dünyanın en uzun yürüyüş yolu

Avustralya'nın en büyük kenti olan Sydney, dünyanın en uzun yürüyüş yoluna ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Opera Binası, tarihi demir köprüsü ve gökdelenleriyle ünlü olan Sydney'e inşa edilmesi planlanan yürüyüş yoluyla plajlar birbirine bağlanacak.

Sitene Ekle

Bugüne kadar pek çok Hollywood filmine de ev sahipliği yapan Sydney, dünyanın en yürüyüş yoluna ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Avustralya'nın doğusunda Pasifik Okyanusu kıyısında yer alan kente inşa edilecek olan yürüyüş yolu ile iki büyük plaj da birbiriyle bağlantılı hale gelecek.

Avustralya'nın yeni ikonlarından biri olacağı öngörülen yürüyüş yolu Sydney'deki Bondi ve Manly plajlarını arasındaki 80 kilometrelik mesafede inşa edilecek. Boyutlarıyla dünyanın en uzun yürüyüş yolu olması hedeflenen güzergah, sahip olacağı manzarayla da iddialı bir konumda.

Sydney Opera Binası, Liman Köprüsü ve Clifton Gardens gibi kentin simge yapılarını da katedecek olan yürüyüş yolu, maceracılar için de gözde bir rota olmaya aday..


"Bir şey yapmayı, bir şey elde etmeyi çok istemek" anlamındaki deyim hangisidir?
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX