Muğla

Yerel Haber
21 Mayıs 2016 - 12:56

TARİHİ KAYA MEZARLARI EŞLİĞİNDE DOSTLUK VE BARIŞ İÇİN YOGA

IHA

Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı Dalyan Mahallesinde, Ortaca Dalyan Turizm Derneği tarafından ’Dostluk ve Barış için Yoga’ etkinliği düzenlendi.
20 ülkeden yaklaşık 60 kişinin katıldığı etkinlik Dalyan Kaunos Çay Bahçesinde düzenlendi. Etkinliğe katılanlar 2 bin 500 yıllık tarihi kaya mezarları manzarası eşliğinde yoga yaptı.
Dünya barışı ve kardeşliğini yoga yoluyla anlatmak istediklerini dile getiren Yoga hocası Celil Şengün, "Zihnimizde o anı düşleyip, dünyanın barış ve kardeşlik içinde olduğu bir an yaratmak istedik. Bununla ilgili bir çok araştırma var. Bir grup insan toplanıp, başka bir yerdeki suç oranının düşmeye başladığını düşlediğinde, oradaki suç oranının düşmeye başladığı görülmüş" diye konuştu.
Adem ve Havva’dan bu yana kardeş olduklarını belirten Şengün, "Bizim hayalimiz, şu anda yapabileceğimiz, zihnimizde dünyanın iyileşmiş halini düşlemek. Dünyanın hiçbir yerinde savaşın olmadığı, çocukların aç kalmadığı bir dünyayı zihnimizde canlandırabilmek" dedi.

MuğlaYerel Seçim Sonuçları

Muğla Hava Durumu

18°CŞİMDİPAZAR
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.